İsveç'te polis, hakkında soruşturma başlatılmasını talep etti

27.10.2016 - 10:08 | Güncelleme:

İsveç'in Sala kentinde görevli polis müdürü, bir komiseri tehdit ettiği yönünde çıkan haberler üzerine savcılığa başvurarak hakkında soruşturma başlatılmasını talep etti

İsveç'in Västmanland Polis Müdürü, Sala kentinde görev yapan bir komiseri tehdit ettiği iddiaları üzerine savcılığa başvurarak hakkında soruşturma başlatılması talebinde bulundu.

Sala kentindeki polis komiseri, polisin çalışma koşulları konusunda basına eleştirel açıklamada bulunduğu için polis müdürü tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı.

Västmanland Polis Müdürü Lena Tysk yaptığı açıklamada, "Bölgemde bir polis komiserini tehdit ettiğim yönünde basında çıkan haberler üzerine kendim savcılığa başvurarak iddialar konusunda soruşturma başlatılmasını istedim. Konu yargıya intikal ettiği için daha ayrıntılı açıklama yapamam" diye konuştu.

Bölge Polis Genel Müdürü Carin Götblad da konu ie ilgili açıklamasında demokraside ifade özgürlüğünün vazgeçilmez koşul olduğunu belirterek konunun savcılık tarafından incelenecek olmasını olumlu karşıladığını belirtti.

DHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ