ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İsrailli subay, Filistin polisince alınarak, önce Filistin polis merkezine götürüldü, daha sonra İsrailli yetkililere teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, İsrail ordusunun Merkez Komutanlığından bir binbaşı, üzerinde üniforması bulunduğu halde, sivil aracıyla Cenin yakınlarındaki Ziki Yahudi yerleşiminde yolunu kaybederek Cenin kentinin merkezine kadar ilerledi.

Öğle saatlerinde meydana gelen olayda, Cenin'in merkezinde üniformasından tanınan ve sarı renkli İsrail plakasına sahip aracının bazı kişilerce taşlandığı da bildirildi. Cenin'deki görgü tanıkları, olayın kısa süre içinde fark edilmesinden sonra, Filistin polisinin hemen olay yerine gelerek İsrailli subayı aracından alıp polis merkezine götürdüğünü belirttiler.

Polis merkezinin, bazı İslami Cihad militanları ve yerel halktan gençlerce sarıldığını ve İsrailli subayı ''almaya'' çalıştıkları, ancak Filistin polisinin bunlara engel olduğu da bildirildi.

Adı verilmeyen binbaşı, Cenin polis merkezinde İsrailli yetkililere teslim edildi.

Görgü tanıkları, subayın götürülmesinden sonra, kent merkezindeki Fatma Hatun Camisi önünde bulunan aracının Filistinlilerin saldırına uğradığı ve ters çevrilerek yakıldığı da kaydedildi. Görgü tanıkları, Cenin girişlerindeki sıkı İsrail kontrolünü ve askeri kontrol noktalarını hatırlatarak, askerin Cenin'e nasıl girdiğinin bilinmediğini kaydettiler.

Filistin polisinin Cenin bölge sorumlusu Albay Süleyman Amran, ''muhtemel bir felaketi önlediklerini'' söyledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000