ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Önce eski sevgilisinden intikam almak için açtığı bloguyla, aynı anda twitter'da ciddi bir takipçi sayısına ulaşan PuCCa, ilk kitabı “Pucca Günlük: Küçük Aptalın Büyük Dünyası” ile kendisinin deyimiyle ummadığı, bence hak ettiği bir başarıya ulaşmıştı.

 

Geçtiğimiz hafta yayınlanan ikinci kitabı “Pucca Günlük 2: Ve Geri Kalan Her Şey”, ilk kitapla kıyaslandığında çok daha özgür. İlk kitapta çok daha üstünden geçilen meseleler, detaylarıyla anlatılmış. Hatta şu anki sevgilisini anlattığı bazı bölümler “İyi cesaret!” dedirten cinsten. Tarzı bu, helal olsun. Burada diyecek bir şey yok.

 

Ancak PuCCa, ilk kitabın ardından -her ne kadar yüzünü gizleyerek de olsa- katıldığı imza günleri, televizyon programları, davetler ile birçok kişi için gizemini yitirmiş bir karakter oldu ister istemez. Dolayısıyla ilk kitaptaki masumiyet ve merakın dozu ikinci kitapta bir hayli düşük.

 

Ama bunun tek nedeni gizem unsurunun azalmış olması değil, başka bir mesele de var.

 

PuCCa, ikinci kitap için bir çorap firmasıyla anlaşmış, iyi de etmiş. Ancak hikayenin arasına sıkıştırılmış reklam araları okuyucunun iştahını bölmekle kalmamış, “Zorla buraya sokuldum” diye bas bas bağırıyor.

 

“x jartiyerlerimi giydim”, “x çorabımı giydim popom çok güzel görünüyor”, “Kızlar x mankeni gibi uzun bacaklı” gibi cümlelerle hemen hemen her 3-5 sayfada tekrarlayan x bombardımanı, okuyucuya kendisini en hafif tabirle salak gibi hissettiriyor.

 

Keşke kitabın kapağına “x'in katkılarıyla” yazıp bitirseymiş de kendisine de hikayesine de bu zararı vermeseymiş. İlk keşfettiğinizde bayıldığınız ama zamanla önce personelini, sonra menüsünü, sonra da samimiyetini kaybeden mekanlar gibi bir tat bıraktı bende “Pucca Günlük 2: Ve Geri Kalan Her Şey”, ama yine de denemeye değer.

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000