Atila Aydıner

Atila Aydıner

AK Parti İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 12.02.1948
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Eczacı
EMAIL
WEB SİTESİ www.atilaaydiner.com
TWITTER @atilaaydiner

Aslen Rize'li olan Atila Aydıner, 1948 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1958 yılından bu yana Bayrampaşa'da ikamet etmekte olan Aydıner, lise eğitimini  Pertevniyal Lisesi'nde tamamladı. Aydıner, İstanbul Eczacılık Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.

Aydıner, iş hayatına 1980 yılında Bayrampaşa'da Eczacı olarak başladı. 1984 -1987 yılları arasında, İstanbul Eczacı Odası'nda genel sekreterlik  görevini yürüttü. Bayrampaşa Tuna Spor Kulübü Başkanlığı yapan Aydıner, Tuna Lisesi'nde bir süre İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı.

Siyasi yaşamına Refah Partisi ile adım atan Aydıner, Mahalli İdareler Enstitüsü'nde şehir planlaması, belediyecilik, belediye mevzuatı ve yöneticilik konularındaki eğitimini başarıyla tamamladı. Uzun yıllar Refah Partisi ve Fazilet Partisi Bayrampaşa ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Aydıner, 1994-2004 yılları arasında Bayrampaşa Belediye Başkan yardımcılığı yaptı.

Aydıner, 30 Ekim 2001 tarihinde Ak Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatı'nı kurarak; Ak Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı görevini 8 Mayıs 2007'ye kadar devam ettirdi. 22 Temmuz 2007'de 23. Dönem İstanbul ikinci bölge Ak Parti Milletvekili Adayı gösterildi. Mart 2009 yerel seçimlerinde, İstanbul Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediyesi meclis üyesi seçildi. Çeşitli vakıflarda ve derneklerde başkanlık, yöneticilik ve mütevelli heyeti üyeliği yapan Aydıner, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temel Haklar Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

Atila Aydıner, 10 Mart 2011'de Hüseyin Bürge'nin Bayrampaşa Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından, 16 Mart 2011'de olağanüstü toplanan Belediye Meclisi tarafından Bayrampaşa Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Aydıner, iyi derecede İngilizce bilmektedir.