Aytaç Özel

Aytaç Özel

MHP Ankara Elmadağ Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 01.01.1978
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Öğretmen
EMAIL
WEB SİTESİ http://www.aytacozel.com/
TWITTER

30 Mayıs 1978, Ankara, Elmadağ’da doğan Özel, İlköğrenimini burada, orta öğrenimini Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 
1996 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne girdi. 4 yıllık üniversite hayatında fikirsel ve sosyal alanda sürekli aktif oldu. Niğde’de Ankara ve memleketi olan Elmadağ’ın tarih, kültür konuları üzere kapsamlı çalışmalarda bulundu. Daha öğrencilik yıllarında sosyal faaliyetlere başladı, yaptığı geniş katılımlı organizasyonlarla Niğde’de bulunan Ankaralıları bir araya getirerek yardımlaşma ve dayanışmalarını sağladı. Dolu dolu geçen üniversite yıllarını 2002 yılında mezun olarak geride bıraktı. Aynı yıl Niğde’ye bağlı Nar Köyü İlköğretim Okulu’nda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak göreve başladı.

2003 yılında Niğde Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans programına girdi. Tez konusunu olarak, çok sevdiği memleketi Elmadağ’ın Sosyo-Ekonomik Kültürel konularını aldı. Yaptığı titiz çalışmalarla Üç bölüm, Dört ana, On bir ara, 180 alt başlıkta, büyük ebat 257 sayfa dev bir eser meydana getirdi. Elmadağ’ın tarihi, kültürü, ekonomik yönlerini konu eden bu dev tez-eserle 2006 yılında mezun oldu ve Sosyal Bilimler Uzmanı unvanı aldı. 2003 yılında görev yaptığı okula müdür olarak atandı. Başarlı çalışmalarını bu köyde de sürdürdü ve öğretmen, köylü işbirliğine girerek, kurdurduğu dernekler aracılığı ile göçlerle, sıla bağlarını koparmış köy ahalisini dayanışma ve yardımlaşmalarını gerçekleştirdi. 2005 yılından itibaren, Nar Köylüleriyle birlikte yoğun çalışmalar yürüterek “Narlıgöl Kültür, Turizm ve Sıla-i Rahim Festivali”ni bölge insanlarına kazandırdı. O köyde doğup pek çok şehre göç eden insanlarla birlikte on bin kişiye yakın bölge ahalisini bir araya getridi ve açtığı kampanyalarla okulu ile birlikte köylünün ve havarisinin sosyal, ekonomik ve kültürel meselelerine somut çözümler üretmeyi başardı. Narlıgöl ve Nar Vadisinin turizme kazandırılmasını sağladı. 2008-2010 yılları arası Ankara/Bala İlçesi Tuna İlköğretim Okulu Müd. Yrd. 2010-2012 yılları arası Bala Lisesi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2012 yılında ata yurdu Elmadağ’a gelerek Gümüşpala İlköğretim Okulu Müdürlüğü görevini üstlendi. Halen bu görevini sürdüren Aytaç Özel, geçmişte olduğu gibi sosyal faaliyetlerini ve hizmet aşkını ata yurdunda da sürdürdü. “Anneler Günü etkinliği, Karacahasan Yaylası Kültür Şenliği, İftar Yemeği” gibi kültürel etkinlikleri gerçekleştirdi