Erkan Kandemir

Erkan Kandemir

AK Parti İstanbul

DOĞUM TARİHİ 09.04.1970
EĞİTİM Lisans
MESLEĞİ Mühendis
EMAIL
WEB SİTESİ
TWITTER

1971 yılında Kayseri’de doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamlamasının ardından 1991'de Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.


Üniversite yıllarında Beşiktaş Ülkü Ocakları Kurucu üyeliği görevini üstlenen Erkan Kandemir, profesyonel olarak futbol oynadı. Mezuniyetten sonra Alarko Holding Anadolu Bölgesinde saha mühendisi olarak görev yaptı.

Daha sonra Kayseri’ye dönerek kendine ait firmasında kişi ve kuruluşlara mühendislik ve danışmanlık hizmeti verdi.

1994 yılında Eskişehir de vatani görevini ifa ettikten sonra bir dönem Melikgazi Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği görevlerini yürüttü. Bu süre içerisinde İmar Komisyonlarında üstlendiği görevler sırasında Şehir Plancılığı, Harita Mühendisliği ve mimarlık üzerine çalışmalar yaptı. Yine aynı dönemde Kaski Genel Kurul Üyeliği, TEK Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini de ifa etti.

Kayserispor Yönetim kurulunda iki dönem görev alarak Kayseri futboluna hizmetlerde bulundu.İki dönem Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl teşkilatında Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdi.

Evli ve üç çocuk babası olan Erkan Kandemir, daha büyük hizmetler verebilmek için Milliyetçi Hareket Partisi’nden Talas Belediye Başkan adayı oldu.