Hüseyin Ayaz

Hüseyin Ayaz

AK Parti Kocaeli Başiskele Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 18.03.1970
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Yönetici
EMAIL
WEB SİTESİ
TWITTER @huseyinayaz041

1970 Kocaeli doğumlu,olan Hüseyin Ayaz, ilk ve orta öğrenimini Yeniköy Pürsan Cumhuriyet ilkokulunda, Liseyi Gölcük E.M.L. Gemi Elektronik bölümünde tamamladı.
           Amerikan Newport International University İşletme Lisans Programını başarıyla tamamlayan Hüseyin Ayaz eğitimime Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıftan devam etmektedir. 1986 yılında genç yaşta siyasete atılarak çeşitli partilerde belde yöneticiliği, belde başkanlığı ve ilçe başkan yardımcılığı, daha sonra 1999-2004 yılları arasında da Yeniköy Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu.
           2004 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Yeniköy Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Yeniköy halkının teveccühü ile seçimi kazanarak beş yıl beldesi adına önemli hizmetlerde bulundu.
           22 Mart 2008 Tarihinde Kullar, Yuvacık, Karşıyaka, Yeniköy ve Bahçecik Beldelerinin birleşmesi kararı ile oluşan Başiskele ilçesinde; 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başiskele İlçe Belediye Başkan adayı gösterilerek bir kez daha halkın teveccühünü kazandı.          Kaliteli ve dinamik ekibiyle, genç ve yeni bir ilçe olan Başiskele'nin; markalaşması yolunda öz kaynaklarımızı özel teşebbüs ile birleştirerek, halkın istekleri doğrultusunda yaptığı öncü ve örnek projeler, kısa sürede Başiskele'yi Kocaeli 'nin cazibe merkezi haline getirdi.            

Hüseyin Ayaz evli ve 2 çocuk babasıdır.