Mehmet Ali Tanrıverdi

Mehmet Ali Tanrıverdi

MHP Ankara Keçiören Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 01.01.1956
EĞİTİM
MESLEĞİ Siyasetçi
EMAIL
WEB SİTESİ http://www.mehmetalitanriverdi.com/
TWITTER @matanriverdi

1956 yılında, on çocuklu çiftçi Halil Onbaşı’nın en büyük erkek çocuğu olarak Ankara’da doğdum. Büyük erkek evlât olmanın getirdiği sorumluluklara onbeş yaşında ticarete atılmakla başladım. Dört çocuğumdan üçüncüsü vatani vazifemi yaparken dünyaya geldi.

Kırk yıldır yaşadığım Keçiören'imizin; Yeniyol, Demirkapı, Güçlükaya mahallelerinde komşuluk yaptım. Hâlen, Yakacık Mahallesi’nde ikâmet etmekteyim.

Genç yaşta girdiğim siyâsette, 1987 yılında, Milliyetçi Çalışma Partisi'nden Ankara milletvekili adayı oldum. 1994 - 1999 yılları arasında Keçiören Belediyesi'nde Meclis Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi M.H.P Grup Başkanlığı ve Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği yaptım. Ankara'ya Hizmet Verenler Derneği (AHİD) Genel Başkanlığı görevinde bulundum. Hâlen, Milliyetçi Hareket Partisi M.Y.K. üyesiyim.

Ekip ruhuyla yaptığımız sosyal ve kültürel hizmetleri, siz değerli Keçiörenli hemşehrilerim ile devam ettirmek ve Ankara'nın en güzide ilçesini beraber yönetmek için Keçiören Belediye Başkan adayı oldum.