Mustafa Coşkun Kale

Mustafa Coşkun Kale

MHP Kahramanmaraş Göksun Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 01.01.1956
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Veteriner Hekim
EMAIL
WEB SİTESİ
TWITTER

 

1956 yılında Göksun’da doğan Mustafa Coşkun Kale, İlk ve Ortaokulu Göksun’da, Lise eğitimini ise Kahramanmaraş ve Ankara da tamamladı. 1979 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesini başarı ile bitiren Kale, 2006 yılında Anadolu Üniversitesi A.Ö.F İktisat Fakültesini, 2008 yılında da ise Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvancılık İşletme Ekonomisi Ana Bilim Dalında Doktorasını yaparak Köy ve Köylü kalkınmasına yönelik; Kırsal Ekonomik Kalkınma ve Planlama ile Tarımsal Sanayii Uzmanı oldu.

 

Kahramanmaraş Merkez, Gercüş, Ulukışla ve Göksun’da Hükümet Veteriner Hekimliği ve Bakanlık İlçe Müdürlüğü yapan Kale, aynı İlçelerde yaklaşık 6 yıl Kaymakamlık vekâletinde bulundu.

 

Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü ve Destekleme Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğünde Başkanlık ve Müşavir görevlerinde bulunan Coşkun Kale, Ekolojik Hayvancılıkla birlikte, Üretici Birlikleri, Kalkınma Kooperatifleri ve Kırsal Kalkınma ile Tarımsal Sanayi konularında Fransa, Hollanda, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna ve Slovakya gibi birçok Avrupa Ülkesinde mesleki inceleme ve araştırmalarda bulundu. 

 

Ulusal ve uluslar arası bilimsel dergilerde çok sayıda bilimsel araştırma ve makaleleri yayınlanan ve iyi derecede Fransızca bilen Dr. Mustafa Coşkun Kale, evli ve 2 çocuk babasıdır.