Orhan Ünver

Orhan Ünver

MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 13.05.1956
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ İş adamı
EMAIL
WEB SİTESİ http://www.orhanunver.com
TWITTER @orhanunvermhp

13.05.1956’da Erkilet/ Kayseri ‘de doğan Orhan Ünver, İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı.
1979 yılında Sakarya Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Ünver, yüksek öğrenimi esnasında Ülkü Ocakları okul başkanlığı ve Sakarya Ülkü Ocakları il yönetiminde görevler aldı.


1984 yılında Sakarya’da kurduğu inşaat şirketinde müteahhitlik yapmaya başladı. 1989 yılında Milliyetçi Çalışma Partisi Sakarya il yönetiminde il sekreterliği, Sakaryaspor yönetiminde ikinci başkanlık ve asbaşkanlık görevlerinde bulundu.


1999 Mahalli İdareler seçimlerinde MHP Adapazarı Belediye başkan adayıolarak seçimlere katıldı.
2000 yılı Sakarya il kongresinde il başkan adayı olan Ünver; 2009 yılı MHP Sakarya il disiplin kurulu üyeliği, 2011’de MHP Sakarya il başkanlığı yaptı.


Üç dönem Sakarya Ticaret Odası ( ATSO/ SATSO ) meclis üyeliği, Sakarya Müteahhitler Birliği kurucu başkanlığı, Sakarya Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ( SASİAD ) yönetim kurulu üyeliği, TOBB Kobi Müteahhitlik meclisi başkan vekilliği, Sakaryaspor yönetiminde ikinci başkanlık ve as başkanlık, Sakarya Girişimci ve İş Adamları Derneği ( SAGİAD ) istişare kurul üyeliği yapan Ünver, Üniversite öğrenciliğinden itibaren ikamet ve hizmet ettiği Sakarya’nın şehirleşmesinde önemli projelere imza atmıştır.
Başta ilimiz Sakarya olmak üzere ülkemizin çeşitli illerinde de kamu ve özel sektörün çeşitli projelerini ve taahhütlük işlerini başarıyla tamamlayan Ünver, 2014 Mahalli İdareler seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olarak “Halka hizmet, Hakk’a hizmet” düsturuyla; projeleriyle, ehliyetli-liyakâtli-hizmet aşığı kadrosuyla, Sakaryalı hemşehrilerinden şehrin “Şehremin”i olmaya yetki istemektedir.