Özge Burak Değer

Özge Burak Değer

AK Parti Van

DOĞUM TARİHİ 10.04.1983
EĞİTİM Yüksek Lisans
MESLEĞİ Eğitmen
EMAIL
WEB SİTESİ
TWITTER

1983 yılında Van’da doğdu. İlk Orta ve Lise öğrenimini Van’da tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olup, yine aynı üniversitede Tezsiz Yüksek Lisansını yaptı.  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde ise Türkiye Cumhuriyet Tarihi dalında Tezli Yüksek Lisansını tamamladı.

Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi’nin Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü görevini sürdürmekte olup, aktif bir Eğitimci ve İş Kadını olarak aynı zamanda Van Sanayici ve İş Kadınları Derneğinin Kurucu Başkanlığını ve Türkiye Odalar Birliği VAN TSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmaktadır.

Van Ak Parti İl Teşkilatında,İl Yönetim ve İl yürütme kurulunda görevler almıştır; 2012 yılında Merkez ilçe Koordinatörlüğü,2014 Yılında yerel seçimlerde Tuşba İlçe Koordinatörlüğü ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.Yerel seçim sonrası yeni il yönetiminde görev alıp, 5. Olağan kongrede görevinden ayrılarak, Milletvekilliği adaylığı için çalışmalarına başlamıştır.

İyi derecede İngilizce ve Osmanlıca, orta derecede Kürtçe bilmektedir. Evli olup, Van’da ikamet etmektedir.