Sami Aydın

Sami Aydın

AK Parti Sivas Merkez Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 01.01.1965
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ Mimar
EMAIL bilgi@samiaydin.com.tr
WEB SİTESİ www.samiaydin.com.tr
TWITTER @Samiaydin_bsk
TWITTER MESAJLARI

01.01.1965 Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Sivas'ta tamamladıktan sonra, Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. Vatani görevini tamamlayarak 1990 yılında iş hayatına atıldı.

Serbest mimar olarak başladığı iş hayatında; inşaat, hazır beton, inşaat malzemeleri, HDPE boru imalatı ve Sivas Teknokent'te Arge üzerine çeşitli şirketler kurarak bu şirketlerde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Siyasi hayatına 1995 yılında Refah Partisi'nden İl Belediye Meclis Üyesi seçilerek başlayan Sami Aydın; 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisinden İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulunmuştur.

2001 yılında AK Parti Kurucu İl Başkanlığına Atanan Sami Aydın; 2004 yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkanlığına seçildi. Bu süreçte Genel Merkezimizin görevlendirilmesiyle 30 ilde Siyaset Akademisi programlarında deneyim paylaşımı üzerine dersler verdi.

Uluslararası liderlik programı kapsamında ABD'de 7 kişilik heyetle, bu ülkedeki Federal Eyalet ve Yerel Yönetim Sistemleri üzerine çalışmalara katıldı.

2009'dan bugüne kadarda ticari faaliyetlerini yürütmekte olan Sami AYDIN, evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.