Şükrü Gülez

Şükrü Gülez

MHP Bolu Merkez Belediye Başkan Adayı

DOĞUM TARİHİ 24.02.1959
EĞİTİM Üniversite
MESLEĞİ İş Adamı
EMAIL
WEB SİTESİ
TWITTER @sukrugulez

1959 doğumlu olan ŞÜKRÜ GÜLEZ, Bolu İli, Karaçayır Mahallesi nufusuna kayıtlıdır. Bolu’nun eski ailelerinden Gülezoğulları’na mensuptur. Bolu, Düzce, Gerede havalisinde Kuvay-i Milliye Hareketi’nin öncülüğünü yapmış Mehmet Şükrü GÜLEZ’in torunu, Eski Demokrat Parti Milletvekili İhsan GÜLEZ’in oğlu, Eski Bayındırlık Bakanlarından Turgut Yaşar GÜLEZ’in yeğenidir. Anne tarafından da Milli Mücadele yanlısı ve Atatürk’e bağlı olması münasebetiyle İşgal Kuvvetleri’nin yerli işbirlikçileri tarafından sırtından vurularak kahpece şehit edilen Komiteci Yahya Kaptan’ın torunudur.

Eğitim hayatı’na Bolu Sakarya İlkokulu’nda başlayan Şükrü GÜLEZ, babasının işi münasebetiyle Ankara’ya gitmek durumunda kaldı. Ankara’da Ayşe Abla Koleji’nden mezun oldu. Orta okul ve Lise’yi Ankara Atatürk Erkek Lisesi’nde bitirdi. Daha sonra Almanya’da Goethe Enstitü’sünde Dil eğitimi aldı. 12 Eylül öncesinin sıkıntılı dönemlerinde tekrar Türkiye’ye döndü ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne devam etti. 

1983-1984 yıllarında vatani görevini ifa etti.

Daha sonra iş hayatına atıldı. İştigal konusu orman ürünleri pazarlaması olan Gülez Orman Ürünleri A.Ş.’yi kurdu. Ayrıca Bolu’da Tavukçuluk sektörü ile ilgili yatırımlar yaptı.

1984 yılında evlendi. 2007 yılında çok sevdiği eşi İlknur GÜLEZ, hakkın rahmetine kavuştu.

Şükrü GÜLEZ, Yahya Kaptan ve İhsan isimli 2 erkek çocuk babasıdır.