Son Dakika

HT CUMARTESİ / Selin ÖZAVCI

02.05.2015

80’li yıllardan bu yana post-punk sahnesinin saygıdeğer isimlerinden olan Swans, 90’ların sonunda dağılıp 2010’da yeniden bir araya gelerek dinleyicisini mutlu etmişti. Ekip, son albümleri “To Be Kind” ile Salon İKSV sahnesinde olacak.

Yeni albümleri “Gurbet”i yayınlayan İstanbul Arabesque Project bu akşam 23.30’da Bronx Pi Sahne’de olacak

Trump Cadde’de mayıs Latin esintileriyle karşılanıyor. Impacto Latino grubu 19.30’da sahnede olacak.

Rock müziğin sevilen gruplarından Yüksek Sadakat, Beyrut Performance sahnesinde bir konser verecek.

Alternatif rock gruplarından Pinhani, 22.30’dan sonra sevilen şarkılarını seslendirmek için KadıköySahne’de olacak.

Kloster kabininde bu gece Suma Beach Presents: Dixon & Maxi Storss & Aliço var.

%100 Akustik serisi dördüncü konseriyle devam ediyor. “Gök Nerede” isimli albümüyle Mabel Matiz, 22.00’den sonra garajistanbul sahnesinde olacak.

”Danza Kuduro” ve “Wine It Up” gibi hit şarkılarıyla tanınan Lucenzo, Riddim Club sahnesinde olacak.

Bostancı Gösteri Merkezi 21.00’den sonra Soner Sarıkabadayı konserine ev sahipliği yapacak.

DJ Yakuza, her cumartesi gecesi Alancha İstanbul’da kabine geçiyor...

Ayhan Sicimoğlu

ANKARA

Ankara’nın yeni performans mekânı Bis’te Harun Tekin ve Koray Candemir akustik performansla 23.00 itibarıyla sahnede...

Jolly Joker sahnesi 22.00’den sonra Sertab Erener’in olacak.

İZMİR

Renaissance İzmir Hotel, RLife Live etkinlikleri çerçevesinde planladığı Best DJ’s of Times serisi ile bu gece DJ Suat Ateşdağlı’yı ağırlıyor.

ANTALYA

Pop müziğin sevilen ismi Demet Akalın, Club Inferno Kemer sahnesinde olacak.

03.05.2015

Hıdırellez Bayramı bu sabah 10.00 itibarıyla Küçükçiftlik Park’ta kutlanıyor. Şevval Sam, Burhan Öçal ve Trakya All Stars, Suzan Kardeş, Luxus, İstanbul Arabesque Project, Kaknüs Ensemble, Cüneyt Sepetçi ve Dolapdere Orkestrası, Batu Mutlugil Band ve Quanun Of The World gibi isimlere ek olarak Aydilge, Bertuğ Cemil, Melis Danişmend, Kıvılcım Ural ve Deniz Arcak da konuk olarak sahnede olacak. Gün boyu sürecek etkinliklerle şenlik havası devam edecek.

Çağla Canen, Bengisu Kömürcü, Gizem Çevik ve Deniz Ünel’den oluşan Istanbul Flute Quartet, 20.30’da D22’de bir konser verecek. n Elfida Su Turan keman resitali, 15.00 itibarıyla Arsu Sahne’de gerçekleşecek.

ANKARA

House ve hip hop türevi müziklerin eski veya yeni swing eserlerle harmanlandığı Electro Swing müziğini, mükemmel sahne performansıyla birleştiren Alice Francis BİS sahnesinde.

MERSİN

Klasik müzik tarihinin efsanevi keman virtüözü Paganini’nin yaratıcı eserlerinden yola çıkarak izleyiciyi bol bol eğlendiren ve yer yer de sürprizler yapan Paganini topluluğu, 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Mersin Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

04.05.2015

Başarılı vokal Su Soley, 22.30’dan sonra Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bir konser verecek.

Batı ve Doğu müziklerini modern dansçılar, senfonik ve yerel enstrümanlar ile harmanlayıp sahneleyen, birçok albümde söz yazarlığı, bestecilik, aranjörlük ve müzik direktörlüğü yapan İrsel Çivit, 21.30’da BKM Mutfak Sahne’de.

05.05.2015

Klasik müzik dünyasının sayılı orkestralarından biri olan; şef Vladimir Jurowski yönetimindeki Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, genç kuşağın nefes kesen piyanistlerinden Behzod Abduraimov ile İş Sanat sahnesinde bir araya geliyor. Konser 20.00’de başlayacak.

Trompet virtüözü Alison Balsom ve dünyanın ünlü barok topluluklarından The English Concert, 20.00’de CRR Konser Salonu sahnesinde olacak.

Enstrümantal progresif-rock grubu Kes, “Kamlama” albümünün lansman konseri ile Babylon sahnesinde olacak.

DJ Özge Tığlı ile “80’ler 90’lar Türkçe Pop Partisi” 19.30 itibarıyla Trump Cadde’de olacak.

Türk ve dünya tangolarını farklı yorumları ve özgün besteleriyle sahneye taşıyan Piatango, 22.30’dan sonra Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bir konser verecek.

MERSİN

Funda Arar yeni albümü vesilesiyle, 20.00’den sonra Yenişehir Kültür Merkezi’nde sahnede olacak.

06.05.2015

Erkan Kolçak Köstendil, yıllar önce Serçe marka otomobiliyle yaptığı uzun yolların hikâyelerini ve bu yollarda ona eşlik eden şarkıları “Sing Up” isimli gösterisiyle, Jolly Joker sahnesinde paylaşıyor.

Alternatif müziğin sevilen isimlerinden Son Feci Bisiklet, 22.30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde.

Rock müziğin ustalarından Kurtalan Ekspres ile sevilen isim Haluk Levent, The Mekan sahnesinde olacak.

Sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, kült filmlerden yola çıkarak düzenlenecek Belong partileriyle çıkıyor karşımıza. Belong partilerinin ilki Star Wars konsepti ile 22.00’de Nublu İstanbul’da gerçekleşecek.

Londralı caz-rock grubu Troyka, doğaçlamalarla dolu bir sahne performansıyla Salon İKSV sahnesinde.


ANKARA

Balkan müziğinin ünlü ismi Goran Bregovic, ay boyunca 4 konser verecek. Bu konserlerden ilki, bu akşam 21.00’de Congresium sahnesinde Ankaralı dinleyiciler için...

Alternatif müziğin sevilen gruplarından  Yüzyüzeyken Konuşuruz, Passage Pub sahnesinde olacak.

IF Performance Hall sahnesinin konuğu 20.00 itibarıyla Gece grubu olacak.


İZMİR

”Yetenek, güzellik, sadelik, tevazu ve neşenin örneği ender bulunan bir kombinasyonu” diye nitelenen Riff Cohen, Hayal Kahvesi Shining Stars konserleri kapsamında Hayal Kahvesi Alsancak’ta sahnede olacak.

Dilek Türkan, “Suya Söyledim” albümünden şarkılarla 20.30’da AKM Yunus Emre Salonu’nda bir konser verecek.

07.05.2015

Melodik zarafetiyle dikkat çeken sanatçı Asa, son albümü “Bed of Stone”dan şarkılarla 20.00’de İş Sanat’ta sahne alıyor.

Fin grup Piirpauke, Dünya Müziği Günleri kapsamında 40. Kuruluş Yılı Özel Konseri ile 20.00 itibarıyla Akbank Sanat’ta sahnede olacak.

Boğaziçi Üniversitesi, B+ etkinlikleri çerçevesinde Kennedy Caz başlıklı yeni bir konser serisi başlatıyor. Güney Kampüs’ün tarihi binalarından, geçmişi 1891 yılına uzanan Kennedy Lodge’un bahçesinde düzenlenecek konserlerin ilk konuğu Elif Çağlar olacak.

Goran Bregoviç, Ankara’dan sonra,  konser serisinin ikincisinde bu akşam 21.00’de Volkswagen Arena’da sahnede.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi 20.30 itibarıyla Ayhan Sicimoğlu Latin All Stars konserine ev sahipliği yapıyor.

Cover projesi Eni Veci Vokke, Michael Jackson’ın geçmişten günümüze sevilen parçalarını söyleyip bazılarını da kendi tarzlarında yorumlayarak 22.00’de Hard Rock Cafe İstanbul sahnesinde.

Pop müzik şarkıcısı Gülden Mutlu, “Sen Yokken Olanlar” isimli albümünden şarkılarla 21.00’den sonra Jolly Joker İstanbul sahnesinde olacak.

Söz ve bestesi kendisine ait “Soğuk Odalar” şarkısı ve sonrasında yayımladığı “Unutamam Dedin” single’ı ile büyük başarı elde eden Trio Conductus, IV. Uluslararası İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali kapsamında 20.30’da Aşkenazi Sinagogu’nda sahne alıyor.

Babylon’un konuğu caz müzisyenlerinden oluşan FourinthePocket grubu olacak.

123, Yok Öyle Kararlı Şeyler ve Kaç Canım Kalmış, akustik konserle Roxy sahnesinde olacak.

Trip-hop, electronica ve psychedelic tarzda yaptığı cover’lar ile öne çıkan Telepotik, 22.30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde olacak.

ANKARA

Riff Cohen, İzmir’den sonra Ankara Hayal Kahvesi sahnesinde...

İZMİR

Bios Bar, Yüzyüzeyken Konuşuruz performansına ev sahipliği yapacak.

Burhan Öçal ve Borusan Quartet, saat 20.30’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda bir konser verecek.

08.05.2015

Müzik sektörünün önde gelen isimlerinden gazeteci Tolga Akyıldız, saat 20.00’de garajistanbul’da gerçekleşecek %100 Açık Sahne etkinliği ile yaza merhaba diyor. Tolga Akyıldız’ın konukları arasında Hayko Cepkin, Pinhani, Redd, Demir Demirkan, Melis Danişmend gibi isimlerin yanı sıra Moğollar, Mavi Sakal, Cenk Taner gibi rock üstatları da yer alıyor. Gecenin “genç”leri ise bağımsız ve alternatif kulvarlarda ses getiren Yedinci Ev, Ars Longa, Nilipek, Emir Yargın ve Alpman&The Midnight Walkers olacak.

DJ ve prodüktör Michael Mayer, 22.00 itibarıyla Babylon sahnesinde sahnede olacak.

KadıköySahne özel bir performansa ev sahipliği yapıyor. Pop müziğin eskimeyen isimlerinden Seyyal Taner; Atiye, Asım Can Gündüz, Pervane ve başka sürpriz konuk sanatçılar eşliğinde sahnede...

Küratörlüğünü Mercan Dede’nin üstlendiği Diğer Seri, The Ringo Jets ve Club Bankgok’u Borusan Müzik Evi’nde bir araya getiriyor. Konser 21.30’da. n Sertab Erener ve Can Bonomo, 19.00’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te bir konser verecek.

İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisinin son konuğu genç keman sanatçısı Elfida Su Turan oluyor. Müzisyen 20.00’de Milli Reasürans Konser Salonu’nda sahnede olacak.

The Hall sahnesi çok odalı parti serisi Get Closer’a ev sahipliği yapıyor. Gece boyunca Kolombo ve Einmusik’in yanı sıra Alican Byln, Tim Owens, Jonas Saalbach gibi isimler çalacak.

ANKARA

Kadebostany, renkli performansıyla 21.30’dan sonra Hayal Kahvesi sahnesinde olacak.

Jolly Joker sahnesinin konuğu, Cem Adrian olacak. Kapı açılış 22.00. İZMİR n Goran Bregovic konserlerinin üçüncüsü, 22.00’de Container Hall sahnesinde olacak.

FESTİVAL

Sezonun ilk büyük festivali Parkfest, müzik, moda tasarım, alışveriş ve yeme-içme stantları ile bir müzik festivalinden çok daha fazlasını sunacak... 10 Mayıs Pazar günü Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek Parkfest’te sahnede olacak isimler ise The Dø, Kadebostany, Princess Chelsea, Kalben ve Nilipek olacak. Biletleri şimdiden hazır etmeli.

Şehrin müzik dolu ormanı Lifepark’ta bugün Parkta Bahar Festivali var. Sahnede, MFÖ ve Şebnem Ferah’ın yanı sıra Sattas, Esin İris ve DJ Nadir Duman olacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin geleneksel Bahar Festivali MayFest, 5-7 Mayıs tarihlerinde santralistanbul Kampusu’nda gerçekleşiyor. 7 Mayıs Perşembe günü Sıla, Mor ve Ötesi, Yedinci Ev, Son Feci Bisiklet Red Bull Warm Up ve Eskiz Red Bull Warm Up ile gençler müziğe doyacak. Festivalde konserlerin yanı sıra futbol sahası, voleybol sahasından oluşan Spor Köyü aktiviteleri, lunapark gibi etkinlikler de gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl üniversitelileri eğlenceye doyuran Kinetix Fest, merakla beklenen konserleri ve etkinlikleri ile bu sene de binlerce öğrenciye baharı müjdeliyor. Çıkardıkları her albümle müzik listelerinin üst sıralarında yer almayı başaran Zakkum; festivalin ilk konserini 6 Mayıs’ta Sakarya Üniversitesi’nde verecek. Daha sonra 8 Mayıs’ta İstanbul Üniversitesi, 13 Mayıs’ta Bursa Uludağ Üniversitesi, 14 Mayıs’ta Antalya Akdeniz Üniversitesi, 20 Mayıs’ta Kayseri Erciyes Üniversitesi ve 21 Mayıs’ta İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde sahnede olacak.

İTÜFest’15, 6-8 Mayıs tarihleri arasında Ayazağa Kampusu’nda gerçekleşecek. Festivalin ilk günü Athena, Craig David ve Model; ikinci günü Teoman, Eva Simons, Gökhan Türkmen, üçüncü günüyse Şebnem Ferah, Bedük, Aydilge ve Chris Willis sahnede olacak.

 

YEME İÇME

Şehrin yenilerinden St. Regis İstanbul’un giriş katında açılan St Regis Brasserie, tasarımı, sofistike ambiyansı ve ödüllü şef Gürcan Gülmez’in yönetimindeki Türk ve Fransız mutfağını harmanlayan füzyon lezzetleri ile kısa zamanda İstanbulluların buluşma noktası oldu. Zengin seçeneklerden oluşan mönüye bir göz atmalı...

Londra’da Türk kültürünü ve mutfağını dünyaya tanıtan, Michelin Guide tarafından tavsiye edilen dünyanın ilk ve tek Türk restoranı Sofra London, Karaköy’de açıldı. Türk ve Osmanlı mutfağından tatların buluştuğu Sofra London mönüsünde zengin meze çeşitleri, balık ve deniz mahsullerini içeren yemekler, etli Türk yemekleri ve Sofra usulü hazırlanmış tatlı alternatifleri yer alıyor.

BAŞKA NE VAR ?

Nesin Vakfı gönüllü destekçilerinin geleneksel hale getirdiği Mayıs Pikniği, bugün saat 13.00’ten itibaren sazını-sözünü, eşini-dostunu, isterse mangalını ve kilimini yanında getiren herkese açık olacak. Pikniğe kendi olanaklarıyla gelemeyenler için Taksim AKM’nin önünden saat 12.00’de servis kaldırılacak.

Karaköy’de 5-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Red Bull Art Around, bahar aylarında semtin sokaklarını ve çeşitli mekânlarını çağdaş sanatla buluşturmaya hazırlanıyor. Projenin küratörlüğünü Irmak ve Ceren Arkman üstleniyor. Karaköy’ün farklı noktalarında yer alacak farklı disiplinlerden çalışmalarla her gün önünden geçilen alanlarda farklı algılar yaratmak ve gündelik rutinimizin kırılması amaçlanıyor.

Yarın saat 11.30’da İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek Renkli Düşünceler Atölyesi’nde çocuklar felsefe ile tanışacak; resim, öykü ve kısa filmlerin yardımıyla düşünme becerilerini geliştirecekler. Merak duygusu arttıkça renkli düşüncelere dalacak, müthiş fikirler üretecekler.

Skechers Sunday yürüyüşlerinin ilki yarın 12.30’da başlayacak ve Kuruçeşme Bebek arasında gerçekleştirilecek. Her seferinde alanında ünlü bir ismin liderlik edeceği etkinliklerde bir yandan renkli bir yürüyüş yapılırken bir yandan da sağlıklı ve hareketli bir yaşamın püf noktaları üzerine sohbetler gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin ilk uluslararası edebiyat festivali olan İTEFİstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin yedincisinin teması “Şehir ve Sınırlar” olarak belirlenmiş. 4-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivale 26 ülkeden 30 yabancı yazar, Profesyonel Buluşmalar kapsamında 20 konuk ve Türkiye’den 30’un üzerinde yazar katılacak. Etkinliklerde edebiyatseverler farklı kültürlerden yazarların, hayatı ve edebiyatı farklı perspektiflerden yorumlayışlarına tanıklık etme şansını yakalayacak.

SERGİ

Moda Deniz Kulübü, sanatçı Semra Çelik’in Düşsel İzler sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü öğrencileri Burcu Bilim, Pınar Köprülü ve Mükerrem Köseoğlu küratörlüğünde bitirme projesi olarak gerçekleştirilmiş. 21 Nisan’da açılış yapan serginin son günü yarın!

Heykeltıraş Abdulkadir Öztürk, son eserlerini 30 Mayıs’a kadar Nişantaşı’nda Tem Sanat Galerisi’nde sergileyecek. Abdülkadir Öztürk’ün heykelleri, canlılar gibi birbiriyle ilişki içindeler. İnsanın evrelerini anlatıyor, günümüz insanının iç boşluğundaki imgeleri görsel formlarla dile getiriyorlar.

Soma’da yaşanan maden kazasından sonra, tamamı amatör fotoğraf gönüllülerinden oluşan “fotoğrafla çocuk olmak” isimli bir grup fotoğrafçının eğitim verdiği 68 Somalı çocuğun fotoğraf karelerinden bir seçki, 1 Haziran’a kadar İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenecek.

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışması sonuçlandı. Sergilenmeye değer bulunan 44 eser, 6 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf severlerle buluşacak.

Versus Art Project 8 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında sanatçı Mustafa Ata’nın YazıBedenler resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Versus Art Project’te Karşı Sanat Çalışmaları katkılarıyla gerçekleşecek sergide Ata’nın büyük boyutlu yağlı boya tuvalleri yanında ilk defa kolajlar serisi de sanatseverlerle buluşacak.

İpek Duben’in Türkiye’de ötekilere bakış ve ötekinin ötekiler algısı üzerine çok kanallı video enstalasyonu Onlar, 28 Haziran’a kadar SALT Galata’da izlenebilir.

ONLINE ALIŞVERİŞTE YENİLİK

Türkiye perakende sektörünün öncülerinden Mudo ile Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü Markafoni. com güçlerini birleştiriyor. Microsoft’un bulut bilişim teknolojisi ve e-ticaret çözüm desteği ile online perakendede yeni bir dönem başlıyor. Bu işbirliği ile, Mudo.com.tr’nin tüm operasyonel ve pazarlama süreçlerini Markafoni Grubu üstleniyor. Dahası, 2 marka, Mudo’nun en büyük mağazasını açmaya hazırlanıyor. Perakende sektöründe 50 yıldır süren öncü ve yenilikçi yaklaşımlarının bu işbirliğiyle taçlandığını belirten Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu, “Öncü şirketler gelişimleri sürekli kılmak için kendilerini tamamlayacak diğer başarılı şirketlerle güçbirliği oluşturmalı ve tüketiciye en iyi ürünü, en uygun fiyatla, en hızlı şekilde sağlamak için durmaksızın çalışmalı” diyor. 3 bin 900 moda markasıyla çalıştıklarını anlatan Markafoni Grubu CEO’su İlker Baydar ise, bu son birlikteliğin Mudo’nun online cirosunu birkaç yıl içinde 10 katına çıkarabileceğinin altını çiziyor. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise akıllı veri ile donatılan perakende sektörünün 4 yılda 94 milyar dolarlık kullanılmayan potansiyeli global anlamda sektöre tekrar katabileceğini ifade ediyor. Mudo.com.tr, bu yıl içinde dünyaya açılacak.

TAVUK ALIRKEN DİKKAT!

Yediğimiz içtiğimiz pek çok gıdadan tat alamadığımız, sağlıksız olduğunu düşündüğümüz için organik ve doğal ürünlere yöneliyoruz. Ancak dikkat etmek gerek. Orvital Organik Gıda Kurucu Ortağı ve Gıda Mühendisi Muharrem Doğan, “Türkiye’de üretim şekli açısından sadece konvansiyonel dediğimiz standart ve organik tavuk var. Bir tavuğun organik olması için yumurtadan çıktığı günden itibaren organik tarım yönetmeliğine uygun beslenmesi gerekir” diyor ve ekliyor: “Organik üretim tesislerinde yetişen tavuklar, hormon, antibiyotik, pestisit ve ağır metal gibi kimyasallar içermez. Organik tavuklar, minimum 81, ortalama 90 günde kesime gidiyor.”

SAHNE

Avrupalı koreograflar kuşağının en başarılı ve hayret uyandırıcı temsilcilerinden Flaman koreograf ve dansçı Sidi Larbi Cherkaoui, Eastman Dans Topluluğu ile bu akşam Cemal Reşit Rey’e konuk oluyor. Play isimli gösteri 20.00’de başlayacak.

Akbank Sanat, mayıs ayında iki yeni dans gösterisine ev sahipliği yapıyor. Modern dansın özgün örneklerini sunan Akbank Sanat dans atölyesinde, 7-14 ve 27 Mayıs tarihlerinde Efor ve Negatif Efekt başlıklı dans performansları sanatseverler ile buluşacak.

VİZYON

Avengers Ultron’a karşı

Joss Whedon’un yönetip Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner ve Don Cheadle’ın rol aldığı Yenilmezler: Ultron Çağı’nda; Iron Man, Kaptan Amerika, Thor, Hulk, Black Widow ve Hawkeye’den oluşan Avengers ekibi bir kere daha karşımızda. Ultron tehlikesine karşı bu süper kahramanların macera ve gerilim dolu mücadelesine hazırız!

Aşkı Bulunca sıkı sıkıya bağlan

Lulu Wang’ın yönetip Jack Huston, Brit Marling, Lambert Wilson ve Tom Schilling’in rol aldığı Aşkı Bulunca, bir dedikodu üzerine hayatı değişen ressam Liam Price’ın ve hikâyenin peşine düşen gazetecinin aşkını anlatıyor...

Toprağın Tuzu bir yol belgeseli

Wim Wenders ve Juliano Ribeiro Salgado’nun yönetip Sebastian Salgado, Wim Wenders ve Juliano Ribeiro Salgado’nun rol aldığı Toprağın Tuzu; fotoğrafçı Sebastio Salgado ve oğlu Juliano’nun çıktıkları bir seyahate eşlik eden Wim Wenders’ın gözünden, onların hikâyesini anlatıyor.


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.