ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Alman sanatçı Yutta Saftien'in küresel ısınmayla kaybedilen ''yeşili'' hatırlatmak amacıyla örmeye başladığı ''Greeny Sarmaşıkları'', 20 Kasımdan itibaren İstinye Park'ta örülmeye devam edilecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, temelleri 2004 yılında Alman sanatçı Yutta Saftien tarafından atılan ve bugün 30 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcının emeği ile desteklenerek büyüyen ''Greeny On The Tour'', küresel ısınma, çevre bilinci, kültürel çeşitlilik ve barış temalarının işlendiği dünyanın en büyük çok uluslu projelerinden biri olma özelliği taşıyor.

Toplumları ve toplumun her alanındaki birimlerini küresel ısınmaya karşı uyararak, dünya insanını bekleyen tehlikelere karşı ilgisiz kalmamaya davet eden proje, dünyanın en önemli ülkelerinin önemli noktalarında, insanların yün elişi, yaprak, çiçek ve dallardan ördüğü sarmaşıklarla yoluna devam ediyor.

''Greeny Sarmaşıkları'', Kartopu el örgü yünlerinin ''altın sponsorluğu''nda Türk Kalp Vakfı ve Die Bruke Derneği'nin desteği ile 20 Kasımdan itibaren İstinye Park'ta vatandaşların ilgisine sunulacak.

Katılımcılar, ''Greeny Sarmaşıkları''nın uçlarındaki şiş ve yünle örmeye devam ederek, küresel ısınma ile kaybedilen yeşili hatırlatmaya katkıda bulunacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000