ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Sanat yaşamında 15 yılını geride bırakan Sertab Erener, Otobiyografi isimli DVD'si ile hayranlarının karşısına çıkıyor. Pop müziğin güçlü sesi, canlı performansların ve hayatına dair kesitlerin yer aldığı "Otobiyografi"sini HABERTÜRK'te "Saba Tümer'e anlattı.

"OTOBİYOGRAFİ"DEN BİR BÖLÜM

SERTAB ERENER'DEN CANLI PERFORMANS

ŞARKI SÖYLEYEMEYEN HERKES ŞARKI SÖYLEYEBİLİR

Müziğe başladığı ilk yıllardan beri canlı konser kaydının bulunduğu bir DVD çıkarmak istediğini belirten Sertab Erener, canlı söylemenin albüm kayıtlarından çok daha zor olduğunu söyledi. Erener, "Şarkı söylemek o kadar zor değil, şarkı söyleyemeyen herkes artık şarkı söyleyebilir. O teknolojimiz var." dedi.

Erener çok istediği bu çalışmayı müzik yaşamındaki 15. yılı nedeniyle yaşamından kesitler de bulunan "Otobiyografi" adlı DVD'de topladığını söyledi. Erener, 1 yıl 3 aylık çalışmalarının ürünü olan bu DVD'nin 4 Aralık'ta piyasaya çıkacağını kaydetti.

DVD'de Ağabeyi Serdar Erener'in kendisi hakkında söyledikleri de yer alıyor. Serdar Erener, kardeşini kendi sesinden anlatıyor. Sertab Erener, ağabeyinin sözlerinden çok duygulandığını "Dinledikten sonra ben neymişim" sözleriyle dile getirirken ne söylediği hakkında da "Daha çok karakterimle müziğimin nasıl buluştuğunu, geçmiş hastalıklarımın beni nasıl etkilediğini anlattı." şeklinde ipucu verdi.

3-5 DEFA ÖLÜMDEN DÖNDÜM

11 yaşında kalın bağırsak yaralanması ve kanamalarıyla geçirdiği hastalık da "Otobiyografi"ye yansıdı. Sertab Erener "3-5 defa ölümden döndüm" dediği hastalığını ve DVD'de nasıl yer aldığını da şöyle anlattı:

KONSERE ELİMDE SERUMLA ÇIKTIM

"Konsere bir hastalık öyküsü, yani ölümle yaşam arasında dediğim bir bölümle açıyorum. Konsere elimde serumla çıktım. Beyaz bir elbise, bir hastane yatağı buldum. Hastane yatağıyla ve elimde serumla "Yalnızlık Senfonisi"ne çıkıyorum. Baştan sona müzikal tadında bir konser."

HAYATTA KISKANDIĞIM TEK ŞEY

"Hasta olduğumda 11 yaşındaydım. O yaşta bir şey anlamıyordum. Hayatın enerjisi ve iştahı hala sende olduğu için...Hastaneye girip çıkmışlıklarım var ama hiçbiri orta yaşlardaki ya da daha sonraki algın kadar ciddiye almadığın bir şey oluyor."

"Hayatımda ilk defa bir şeyi kıskandım. Arkadaşlarım sergiye gitmişlerdi. Bana anlattılar. Onları o kadar kıskandım ki. Bu böyle içime işledi. Hastalık bir süre senin için kötü bir şey oluyor. Ama çok şey öğretiyor."

BİR HADİSE OLABİLİR

Eurovizyon şarkı yarışmasında Türkiye'ye ilk defa birincilik getiren Sertab Erener, bu sene Türkiye'yi temsil edecek Hadise'nin "bir hadise yaratabileceğini" söyledi. Erener, Avrupa'da yaşamış ve orayı iyi bilen biri şeklinde tanımladığı Hadise için, iyi bir şarkıyla şansının yüksek olacağını söyledi.

BU DÜNYAYA ÇOCUK GETİRMEK YANLIŞ

Demir Demirkan'la birlikte çoçuk yapmama kararı alan Sertab Erener, "Bu kararı birlikte verdik. Yeterince çocuk var zaten. Bu kendini devam ettirme ihtiyacından gelen hormonal fırtınanın farkına varıp bilinçli anne babalara ihtiyaç var." dedi. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000