Haftanın filmleri

14.07.2016 - 12:47 | Güncelleme:

Bu hafta 7 yeni film vizyona girdi

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma (Ice Age: Collision Course)

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Animasyon , Komedi

Süre: 99 Dak.

Yönetmen : Mike Thurmeier, Galen T. Chu

Seslendirenler : Haluk Bilginer , Yekta Kopan , Ali Poyrazoğlu , Altan Erkekli , Özden Ayyıldız

Senaryo : Michael J. Wilson , Yoni Brenner , Michael Berg , Aubrey Solomon

Yapımcı : Carlos Saldanha , Chris Wedge

Diğer Adı : Ice Age 5, Buz Devri: Büyük Çarpışma

Film Özeti

Scrat'in meşe palamudunun peşindeki bitmeyen takibi, bu kez Dünya'nın dışına çıkmasına neden olur. Ancak Scrat, birtakım şanssız tesadüfler sonucunda dünyayı yok edebilecek olaylar zincirini başlatır. Dünyaya çarpacağı kaçınılmaz olan göktaşından kaçabilmek için Manny, Sid, Diego ve arkadaşları, daha önce hiç görmedikleri yerler ve yaratıklarla karşılaşacakları bir yolculuğa çıkarlar.

Aşk Uğruna (Equals)

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Yapımı : 2015 - ABD

Tür : Bilim Kurgu , Dram

Süre: 100 Dak.

Yönetmen : Drake Doremus

Oyuncular : Kristen Stewart , Guy Pearce , Nicholas Hoult , Toby Huss , Kai Lennox

Senaryo : Nathan Parker , Drake Doremus

Yapımcı : Steven M. Rales

Film Özeti

Duyguların ve birçok hastalığın kökünün kurutulduğu distopik bir gelecekte insanlar duygusuz bir robot gibi, bu nedenle huzur içinde yaşamaktadır. S.O.S. adında daha önceden keşfedilmemiş bir bulaşıcı hastalık, Silas'ın (Nicholas Hoult) yeniden hissetmesine ve iş arkadaşı Nia'ya (Kristen Stewart) aşık olmasına neden olur. Nia da aynı hastalıktan muzdariptir ve ikili gözlerden uzak bir şekilde ve kesinlikle yasak olmasına rağmen aşk yaşamaya başlarlar. Ancak bir süre sonra hastalığın ilacı bulunmuştur ve Silas ile Nia, hislerini ve birbirlerini kaybetmemek için her şeyi göze almaya hazırdır.

Simülasyon (The Call Up)

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Yapımı : 2016 - İngiltere

Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon

Süre: 90 Dak.

Yönetmen : Charles Barker

Oyuncular : Boris Ler , Parker Sawyers , Christopher Obi , Dino Fazzani , Max Deacon

Senaryo : Charles Barker

Film Özeti

İnternet üzerinden oynanan bir oyunun ustası olan bir grup insan, oyunun en yeni versiyonunun testi için toplanır. Bu versiyonda muazzam bir sanal gerçeklik dünyası yaratılmıştır, özel tasarlanan kıyafetleri giydikleri anda kendilerini gerçek bir çatışmanın ortasında hissettirecek kadar gerçek... Kazanan 100.000 $'ın sahibi olacaktır. Ancak bir süre sonra oyunun aslında gerçek olduğunu, oyunda ölenin gerçekte de öleceğini kavradıklarında hayatta kalabilmek için tek şanslarının oyunu bitirmek olduğunu da anlayacaklardır.

Sultan

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Yapımı : 2016 - Hindistan

Tür : Aksiyon , Dram , Spor

Süre: 143 Dak.

Yönetmen : Ali Abbas Zafar

Oyuncular : Salman Khan , Anushka Sharma , Marko Zaror , Ron Smoorenburg , Marrese Crump

Senaryo : Ali Abbas Zafar

Yapımcı : Aditya Chopra

Film Özeti

Sultan Ali Khan (Salman Khan) Haryana adında küçük bir kasabada yaşayan bir güreşçidir. Kazandığı bölgesel şampiyonluklar ona yetmemekte, günün birinde olimpiyat şampiyonu olabilmenin hayallerini kurmaktadır. Aynı kasabada yaşayan Aarfa'nın (Anushka Sharma) da kendine göre hedefleri vardır. Sultan karşılaştığı zorluklara ve içine düştüğü zor duruma rağmen, geçmişte yaptığı hataların üstesinden gelerek hem arenada, hem de özel hayatında gerçek bir dövüşçü gibi mücadele etmeyi öğrenecektir.

Soygun (Braqueurs)

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Yapımı : 2015 - Fransa

Tür : Aksiyon , Dram , Gerilim , Suç

Süre: 81 Dak.

Yönetmen : Julien Leclercq

Oyuncular : Sami Bouajila , Guillaume Gouix , David Saracino , Youssef Hajdi , Redouane Behache

Senaryo : Julien Leclercq

Diğer Adı : The Crew

Film Özeti

Yanis Zeri (Sami Bouajila) ve soygun çetesi için hayat güzel gitmektedir. Planladıkları soygunları bir pürüzle karşılaşmadan tamamlayıp güzel paralar kazanmaktadırlar. Ancak bunlara rağmen çetede bir huzursuzluk başgöstermiştir. Sorunun kaynağı Yanis'in kardeşi Amin'dir (Redouane Bahache). Kendine payından memnun olmayan Amin, bir soygunun ardından silahı ortadan kaldırmak yerine bir uyuşturucu çetesine satar. Ancak çete silahı yakalatınca silahın geçmişte bir soyguna karıştığı anlaşılır ve uyuşturucu çetesi bundan dolayı Yanis'ten karşılık ister ve milyonlarca dolar değerinde uyuşturucu çalmaya zorlanırlar. Soygun yine sorunsuz gerçekleşse de artık uyuşturucu işine bulaşmışlardır ve sevdikleri insanların hayatı tehlikeye girmiştir.

Şimdi Nereyi İşgal Edelim? (Where To Invade Next)

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Yapımı : 2015 - ABD

Tür : Belgesel

Süre: 110 Dak.

Yönetmen : Michael Moore

Oyuncular : Michael Moore

Film Özeti

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en muhalif yönetmenlerin başında gelen Michael Moore, bu belgeselinde ülkesi adına Almanya, İtalya, İzlanda, Tunus gibi birçok ülkeyi "işgal" ediyor ve bu ülkelerden Amerika'nın öğrenip uygulaması gereken ne varsa ortaya döküyor.

Ben Salvador Değilim (I Am Not Salvador)

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2016

Yapımı : 2016 - İran , Brezilya

Tür : Komedi

Süre: 88 Dak.

Yönetmen : Manouchehr Hadi

Oyuncular : Reza Attaran , Yekta Naser , Carol Vidotti , Rivaldo

Senaryo : Reza Maghsoodi

Film Özeti

İran'da sıradan bir öğretmen olan Naser (Reza Attaran), bulduğu içi para dolu bir çantayı sahibine iade edince büyük takdir toplar ve bir seyahat acentesi tarafından kendisi ve eşi için bir Brezilya tatili ayarlanır. İran'a hiç benzemeyen bu ülkede zaman geçirirlerken tanımadığı Brezilyalı bir kadın, onu eski nişanlısı Salvador zanneder, nitekim Salvador'a ikizi kadar benzemektedir. Ne kadar anlatsa da Angela'yı Salvador olmadığına ikna edemeyen Naser'in başına komik olaylar gelecektir.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ