SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Ruhi Su ölümünün 31. yıldönümünde Şişli'de anılacak

20 Eylül 2016 Salı, 15:17:19Güncelleme: 15:18:04

Her yıl yeni bir yapıta armağan edilen Ruhi Su Şiir Ödülü, bu yıl Asuman Susam’ın Kemik İnadı adlı kitabına takdim edilecek

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Ruhi Su Sonra Oku

Ölümünün üzerinden 31 yıl geçen Ruhi Su, bugün saat 20.00'de bir dizi etkinlikle Şişli Kent Kültür Merkezi'nde anılacak.

Ölümünün 31. yıldönümünde Ruhi Su, bir dizi etkinlikle bugün Şişli Kent Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de anılacak. Etkinlik günü her yıl yeni bir yapıta armağan edilen Ruhi Su Şiir Ödülü, bu yıl Asuman Susam’ın Kemik İnadı adlı kitabına takdim edilecek.

Cevat Çapan’ın başkanlığında, Ahmet Telli, Hüseyin Ferhad, Mahmut Temizyürek, Haydar Ergülen, Latife Tekin ve Mehmet Gözen’den oluşan seçici kurul, ödülün gerekçesini şöyle açıkladı: “Kemik İnadı; insana dair hiçbir şeye yabancı kalmayan şiir geleneğinde yeni ve güçlü bir temsil oluşuyla; çağının sorunlarna karşı devrimci yanıtıyla; yabancılaşmanın unutuş oyunlarına karşı hatırlama çağrısıyla; mazmun, mecaz ve simgelerin arkaik diline karşı yeni imge denemeleriyle; insanın insana yaşattığı acıya karşı umudun ve umut için ısrarın ve inadın dirençli diliyle; kadın duyarlığının şiirde yeni bir temsilini ortaya koymasıyla Ruhi Su Şiir Ödülü’ne değer görmüştür.”

 

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER