Haftanın filmleri

06.10.2016 - 14:54 | Güncelleme:

Bu hafta 6 yeni film vizyona girdi

Trendeki Kız (The Girl on the Train)

Vizyon Tarihi: 07 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Gerilim , Gizem

Süre: 112 Dak.

Yönetmen : Tate Taylor

Oyuncular : Emily Blunt , Luke Evans , Haley Bennett , Lisa Kudrow , Rebecca Ferguson

Senaryo : Erin Cressida Wilson

Yapımcı : Marc Platt

Film Özeti

Eşinden ayrıldıktan sonra yeniden normal hayatına dönmeye çalışan Rachel Watson (Emily Blunt), her gün işe giderken bindiği trenle eski kocasıyla bir zamanlar birlikte yaşadığı, şimdi ise eski kocasının yeni ailesiyle birlikte yaşamayı sürdürdüğü evin önünden geçmektedir. Her seferinde aynı acıyı tekrar yaşamamak adına eve yakın başka bir evde yaşayan Megan Hipwell (Haley Bennett) ve Scott Hipwell (Luke Evans) çiftini dikkatle izlemeye, onların hayatlarıyla ilgili kendince yorumlar yapmaya başlar. Yine bir gün trenle oradan geçerken çok kötü birşeye tanık olur. Ertesi sabah uyandığında geceyle ilgili hiçbir şey hatırlamaz ve televizyonda Megan'ın kaybolduğunu öğrenir. Rachel hem Megan'ın akibetini, hem de kendisinin o gece nerede ne yaptığını öğrenmek isteyecektir.

Pete ve Ejderhası (Pete's Dragon)

Vizyon Tarihi: 07 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Aile , Fantastik , Macera

Süre: 103 Dak.

Yönetmen : David Lowery

Oyuncular : Oakes Fegley , Bryce Dallas Howard , Robert Redford , Oona Laurence , Karl Urban

Senaryo : David Lowery , Toby Halbrooks

Yapımcı : James Whitaker

Film Özeti

Orman bekçisi olarak çalışan Grace (Bryce Dallas Howard), babası Meacham'ın (Robert Redford) çocuklara anlattığı ejderha hikayelerinin hiçbir doğruluk payı olduğunu düşünmemektedir. Ancak bir gün ormanda Pete (Oakes Fegley) adında yetim bir çocukla karşılaşır. Evi ve ailesi olmayan, başka çocuklara hiç benzemeyen Pete, ormanda Elliott adlı bir dostuyla yaşadığını söyler. Elliott'un bir ejderha olduğunu hayretle gören Grace, babası ve erkek arkadaşı Jack (Wes Bentley) ve onun kızı Natalie (Oona Lawrence), Elliott'ı yakalamaya kararlı Jack'in kardeşi Gavin'in (Karl Urban) planlarının suya düşmesi için ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyacaktır.

Yok Artık! 2

Vizyon Tarihi: 07 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Caner Özyurtlu

Oyuncular : Şahin Irmak , Şebnem Bozoklu , Onur Buldu , Cem Gelinoğlu , Zafer Algöz

Senaryo : Serkan Altuniğne

Yapımcı : Şebnem Bozoklu , Caner Özyurtlu

Film Özeti

Serinin ilk filminden 1 yıl sonra gelen Yok Artık 2'de, ilk filmdeki taksi muhabbetleri berber muhabbetiyle yer değiştirdi. Berber Adnan'ın (Şahin Irmak) dükkanında anlattığı hikayeler, plaza hayatından ve profesyonel dünyadan bıkarak her şeyi geride bırakıp köye yerleşen Merve'nin (Şebnem Bozoklu), işten çıkarılacağını öğrenince eli ayağına dolaşan ve kovulmamak için umutsuzca çırpınan Aykut'un (Cem Gelinoğlu), kızının sosyal medya hesaplarını kullanarak fenomen olmayı başaran İzzet'in (Zafer Algöz) ve kız istemeye gittikleri köyde karşılaştıkları sonrası müthiş bir şaşkınlık yaşayan Meriç'in (Onur Buldu) başlarına gelenleri izleyicilerle buluştuyor.

Pamuk Prens

Vizyon Tarihi: 07 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Birol Güven, Hasan Tolga Pulat

Oyuncular : Tamer Karadağlı , Arzu Balkan , Birol Güven , Haluk Özenç , Deniz Oral

Senaryo : Birol Güven

Yapımcı : Birol Güven , Mint Prodüksiyon

Film Özeti

Sinema oyuncusu Tamer Karadağlı'nın hayatı ve yaşadığı olaylardan yola çıkarak çekilen, filmdeki bütün karakterlerin kendilerini oynadığı Pamuk Prens filminin çekimlerinin bir kısmı Venedik'te yapıldı. Filmde eski eşi Arzu Balkan ile senaryo gereği tekrar evlenen Karadağlı'ya, kızları Zeyno da eşlik etti.

Canım Kardeşim Benim: Uzaylılar mı Gelmiş? (Canım Kardeşim)

Vizyon Tarihi: 07 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Animasyon

Süre: 84 Dak.

Yönetmen : Murat Kürüz

Oyuncular : -

Seslendirenler : Mustafa Oral , Şebnem Ünaldı , Gazanfer Ündüz , Ece Erişli , Sude Eldem

Senaryo : Murat Kürüz

Yapımcı : Murat Kürüz

Film Özeti

Mine ve Müge aralarında üç yaş fark olan kız kardeşlerdir. Birbirleriyle sürekli rekabet halindeki bu iki kardeş, anneleri Lale Hanım, babaları Galip Bey ve küçük kardeşleri Mete ile birlikte bir orman evine tatile gelirler. Bir gün ormanda dolaşırlarken Mete dereye kapılır, ancak tesadüfen orada bulunan iki sevimli uzaylı, Kof ve Tostos ile karşılaşırlar. Tostos Mete'yi kurtarır. Dünyaya bir Türk ailesini gözlemlemek için gelen iki uzaylı ile Mine ve Müge hemen dost olurlar. Uzaylıları anne ve babaları ile tanıştırmaya söz veren iki kardeşe inanmayan Galip Bey, uzaylılara önce inanmaz. Ancak kardeşler, uzaylıları aileleriyle tanıştırabilmek için her yolu deneyeceklerdir.

Bayram Abi

Vizyon Tarihi: 07 Ekim 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Süre: 109 Dak.

Yönetmen : Erdi Dikmen

Oyuncular : Barbaros Dikmen , Ayhan Taş , Ecem Karavus , Selman Ünlüsoy , Hamdi Alp

Senaryo : Erdi Dikmen

Yapımcı : Sabri Onur Dikmen

Diğer Adı : Bayramabi

Film Özeti

Yaşı ilerlemesine rağmen halen geniş ailesiyle birlikte yaşamaya devam eden Bayramabi (Barbaros Dikmen) bir düğünde gördüğü genç ve güzel Sinem'le tanışabilmeyi kafasına takmıştır. Sinem ülkenin önde gelen kola şirketlerinden birinin reklam ve pazarlama müdürüdür. Genç kadının dikkatini çekebilmenin tek yolunun, kendi kola firmasını kurmak olduğunu düşünen Bayramabi, gazı kaçmayan bir kola üretmenin peşine düşer. Baba yadigarı şerbetçi dükkanının başına geçmeyi reddeder ve arkadaşlarının da desteğiyle zorlu ve komik maceralarla karşılaşacağı bir yola çıkar.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ