Dan Brown’ın romanından uyarlanan “Cehennem”, 14 Ekim’de vizyonda!

12.10.2016 - 10:55 | Güncelleme:

Dan Brown’ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan “Cehennem/Inferno”, 14 Ekim’de izleyiciyle buluşuyor

Başrollerini Tom Hanks, Felicity Jones, Irrfan Khan, Omar Sy, Ben Foster ve Sidse Babett Knudsen’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Rona Howard oturuyor. Dan Brown’ın “Robert Langdon” serisinin en çok satan kitabı Cehennem’i senaryolaştıran ise David Koepp.


Tom Hanks ile gizemli bir maceraya atılacağımız filmde, simgebilimci Langdon (Tom Hanks), Dante’nin ipuçlarını takip ederek dünya nüfusunu yok edecek bir virüsün yayılmasına engel olmaya çalışıyor. Bu yolda kendisine engel olmaya çalışanlar da olacaktır elbet.


Bu esnada hafızasını kaybedip hastanede gözlerini açan Langdon, kendisine yardımcı olan doktor Sienna Brooks (Felicity Jones) ile, virüse engel olma yolunda Avrupa’nın birçok yerini gezmek zorunda kalıyor. Bu sayede filmde Avrupa’nın birçok tarihi mekanını görme şansına erişiyoruz.


Bu tarihi mekanlardan biri de, aksiyon sahnelerini içeren İstanbul’daki Yerebatan Sarnıcı. Filmin en göz alıcı sahnelerinden birine ev sahipliği yapan Yerebatan Sarnıcı’nın tarihi dokusuna zarar vermemek için sahneler, Budapeşte’de kurulan bir film platosunda çekildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ