TRT, yeni radyo kanalı TRT Radyo Haber’i duyurdu

02.11.2016 - 17:54 | Güncelleme:

TRT Radyo Dairesi Başkası Amber Türkmen, yeni yılın ilk günlerinde TRT Radyo Haber kanalının dinleyiciyle buluşacağını duyurdu

Bir süredir planları arasında yer alan, ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hızlandırdıkları TRT Radyo Haber ile ilgili planlama ve hazırlıkların tamamlandığını bildiren Türkmen, "Yeni yılın ilk günlerinde TRT Radyo Haber kanalımız dinleyiciyle buluşacak. Radyo haberciliği yapmaya çalışacağız. Ülkemizi doğru haberlerle, doğru gündemlerle her dakika, her saniye bilgilendiriyor olacağız" dedi.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde TRT İstanbul Radyosu’nda yaşananlardan dolayı yayını kesip Ankara Radyosu’na verdiklerini anlatan Türkmen, "Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını bir televizyonun önüne mikrofon koyarak yayınladık. O gece Cumhurbaşkanımızın sesi, sayısını bilmediğimiz kadar insana ferahlık oldu. O gece yanımızda oldukları için hiçbir şey düşünmeden radyolarının başına geçip gereğini yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

TRT’nin tüm radyo kanallarının, verici artışıyla yol boyunca dinleyicilere eşlik edebilecek duruma geldiğine işaret eden Türkmen, TRT’nin radyo kanallarının cep telefonlarına indirilecek uygulamayla da dinlenebileceğini sözlerine ekledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ