Haftanın filmleri

01.12.2016 - 08:36 | Güncelleme:

Bu hafta vizyona 7 yeni film girdi

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (Underworld: Blood Wars)

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Aksiyon , Fantastik , Korku , Macera

Yönetmen : Anna Foerster

Oyuncular : Kate Beckinsale , Bradley James , Theo James , Charles Dance , India Eisley

Senaryo : Len Wiseman , Danny McBride , Cory Goodman

Yapımcı : Kevin Grevioux , Gary Lucchesi

Film Özeti

Cory Goodman’ın senaryosuna Jayson Rothwell ile imza attığı ve yönetmen koltuğuna ilk kez Anna Foerster oturduğu Underworld serisinin beşinci filminde Selene'i yine soluksuz bir aksiyon karşılar. Selene çifte saldırı altındadır; hem kendisine ihanet eden Lycan’lar hem de Vampirler bu savaşçı kadının peşindedir. David ve babası Thomas onun tarafında yer alsa da Bu amansız savaşı bitirmek için büyük bir fedakarlık yapmak zorunda kalacaktır...

Müttefik (Allied)

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Dram , Gerilim , Romantik

Yönetmen : Robert Zemeckis

Oyuncular : Brad Pitt , Marion Cotillard , Lizzy Caplan , Jared Harris , Jason Matthewson

Senaryo : Steven Knight

Yapımcı : Robert Zemeckis , Graham King

Film Özeti

İkinci Dünya Savaşı sırasında kendi ülkeleri hesabına tetikçilik yapan Amerikalı Max Vatan (Brad Pitt) ile Fransız Marianne Beausejour'un (Marion Cotillard) 1942'deki bir görevleri sırasında yolları kesişir. İkisi de Casablanca'daki Nazi Alman elçiyi öldürmek üzere görevlendirilmiştir. Ancak bu görev sırasında birbirlerine aşık olurlar ve sonrasında evlenirler. Ancak evlenmiş olmalarına rağmen birbirlerinden sakladıkları birçok sır vardır ve bu aralarındaki sevgiyle birlikte hissedilir bir gerilimin de ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Görümce

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Kıvanç Baruönü

Oyuncular : Gupse Özay , Buğra Gülsoy , Eda Ece , Zeynep Kankonde , İnci Pars

Senaryo : Gupse Özay

Yapımcı : BKM

Film Özeti

Yeliz (Gupse Özay) erkek kardeşi Ahmet'e (Buğra Gülsoy) fazlasıyla düşkün, onu herkesten kıskanan bir kadındır. Ondan ayrılmak istemediği için kardeşini birlikte yaşamaya zorlamıştır. Ancak bir gün Ahmet, Deniz (Eda Ece) ile tanışır, güzel kadına aşık olan Ahmet kısa süre sonra evlilik teklif eder. İşlerin ciddiye bindiğini farkeden Yeliz ise, Ahmet'in daha önceki sevgililerine yaptığı gibi Deniz'e de hayatı dar etmeye karar verir. Deniz müstakbel görümcesine karşı son derece iyi niyetli davranmaktadır, ancak Yeliz'in kıskançlığı, kardeşini kaptırmama konusundaki inadı komik olaylara yol açacaktır.

Babamın Kanatları

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Dram

Süre: 101 Dak.

Yönetmen : Kıvanç Sezer

Oyuncular : Menderes Samancılar , Tansel Öngel , Kübra Kip , Musab Ekici

Senaryo : Kıvanç Sezer

Yapımcı : Soner Alper

Film Özeti

İbrahim, ciddi bir hastalığa yakalandığını öğrenen bir inşaat işçisidir. Onun için hayatındaki en kıymetli değer ise kendisinden uzaklarda yaşayan ailesidir. Yeğeni Yusuf ise işinde yükselme hırsıyla yanıp tutuşan genç bir işçidir. Amcasını anlamaktan çok uzaktır. İbrahim'in çalıştığı bu toplu konut şantiyesinde şartlar gitgide zorlaşırken her geçen gün zihninde aynı soru döner durur; arkasında ailesine ne bırakacaktır, yaşam mı, ölüm mü?

Sevdam Gözlerinde Kaldı

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Dram , Politik

Süre: 98 Dak.

Yönetmen : Ahmet Yenilmez

Oyuncular : Ahmet Yenilmez , Burak Yenilmez , Hümeyra Çetin , Mehmet Ali Tuncer , Hasan Kaçan

Senaryo : Ahmet Yenilmez , Özge Aras

Yapımcı : -

Film Özeti

Sevdam Gözlerinde Kaldı filminde 1996'da olan Susurluk Kazası'nın, daha sonra gerçekleşen Mahmut Esat Coşan ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümleriyle ilişkisi anlatılıyor. Susurluk'ta hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı'nın babasıyla ilgili sözlerine de yer veriliyor.

Mavi Bisiklet

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Dram

Süre: 94 Dak.

Yönetmen : Ümit Köreken

Oyuncular : -

Senaryo : Ümit Köreken , Nursen Çetin Köreken

Yapımcı : -

Film Özeti

Bir çocuğun, büyüklerin dünyasında karşılaştığı adaletsizliklere kendince çözüm arayışını naif bir anlatımla beyazperdeye taşıyan “Mavi Bisiklet” Ümit Köreken ve Nursen Çetin Köreken’in ilk uzun metrajlı sinema filmi. Filmde, başrolleri paylaşan çocuk oyuncular Selim Kaya, Eray Kılıçarslan ve Bahriye Arın’ın yanı sıra; Mustafa Küçükibiş, Burak Vurdumduymaz, Beren Yiğit, Fatih Koca, Mustafa Şimşek, Nursen Çetin Köreken ve Turan Özdemir rol alıyor.

Kahraman Ördek (Quackerz)

Vizyon Tarihi: 2 Aralık 2016

Yapımı : 2016 - ABD , Çin , Rusya

Tür : Animasyon , Fantastik , Komedi

Süre: 81 Dak.

Yönetmen : Viktor Lakisov

Oyuncular : -

Seslendirenler : Michael Gross , Enn Reitel , Jesse Corti , Mark Decarlo , Robbie Daymond

Senaryo : Viktor Lakisov

Yapımcı : Vsevolod Zorin

Film Özeti 

Güneşin hep ışıldadığı, yemyeşil ağaçlarla kaplı bu ada o kadar güzeldir ki, bir gün yeşil başlı bir yaban ördeği sürüsü bu adayı Hawaii sanarak buraya iniş yapar. İki ördek sürüsü pek anlaşamaz. Efsaneye göre kahraman Güneş Ördeği, sürüyü ve adanın enerji kaynağı olan Güneş’i korumakla görevlidir. Fakat kötü kalpli bir cadı Güneş Ördeği’nin süper güçlerini öğrenince adaya gelerek onun peşine düşer. O güne kadar pek iyi anlaşamayan iki farklı ördek sürüsü, adayı korumak için arkadaş olmak ve güçlerini birleştirmek zorunda olduklarını anlayacaklardır...

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ