İşte raflarda yerini alan son kitaplar

04.02.2017 - 12:02 | Güncelleme: HABERTURK.COM

Eğer bu aralar ne okuyacağınızı bilmiyorsanız işte sizler için seçtiğimiz en son çıkan kitaplardan ilginizi çekebilecek alternatifler...

TUĞÇE IŞINSU "'OL' DER ve OLUR"

Ayrılık acısı çekenlere müjde! Giden aşkınızı telepatiyle geri döndürebilirsiniz. Spiritüel Danışman Tuğçe Işınsu, Feniks Kitap'tan çıkan eseri aracılığıyla ilişki şifalandırmasıyla bunun mümkün olduğunu söylüyor.

SİBEL YILMAZ - "BİR BEDENDE İKİ KADIN"

 

Bu kitap; içimizde sakladığımız, olmak isteyip de olamadığımız, cesaret edip ortaya çıkaramadığımız, özgürleştiremediğimiz diğer yanımızı anlatıyor. Bir Bedende İki Kadın, Ray Yayınları'ndan çıktı.

OĞUZ TOKGÖZ - "O"

 

Hayatta hiçbir şey için geç olmadığını okurlara hatırlatan “O”, 2 ay gibi kısa bir sürede gördüğü yoğun ilgi sonucu ikinci baskısıyla raflardaki yerini aldı. Kişisel gelişim danışmanı Oğuz Tokgöz’ün naif kalemiyle danışanlarından edindiği tecrübelerini okuyucuya aktardığı kitap, hayatınızda yitirdiğiniz huzuru ve neşeyi geri kazanmanıza yardımcı olacak. "O", GiTa Yayınları etiketiyle raflarda.

KATE EBERLEN - "ÖZLEDİM SENİ"

 

İngiliz yazar Kate Eberlen'in kaleminden çıkan ve Pena Yayınları ile okuyucularla buluşan “Özledim Seni” Tess ve Gus'ın aşklarını konu alarak okuyuculara tutku dolu hikaye sunan sürükleyici bir roman.

YASEMİN CONKER - "İYİ OLDUM"

 

Kişisel Gelişim Uzmanı Yasemin Conker yeni kitabı “İyi Oldum” ile on beş yıl önce çıktığı içsel yolculukta, kendisini iyileştirme tekniklerini okurlarla paylaşıyor. Conker, hem maddi hem de manevi olarak zor günler yaşadığı bir dönemde tesadüfen gittiği bir seminer sonrasında kendisini iyileştirebilmesinin tek mümkün yolunun yine kendisi olduğunu fark ederek yaşamında doğru yöntemleri uygulamaya başlıyor. İyi Oldum, Tarihçi Kitabevi'nden çıktı.

RIDVAN AKAR - "İDEALLER GERÇEKLEŞİRKEN 10 YILIN ÖYKSÜ"

 

Türkiye’nin ilk iş kadınlarından Suna Kıraç’ın eğitim, kültür ve sağlık alanında başlattığı, öncüsü olduğu, desteklediği sivil toplum girişimlerinin ve bunları gerçekleştiren kurumların başarı öykülerini anlatan “İdealler Gerçekleşirken: Suna Kıraç’ın izinde 10 yılın öyküsü” kitabı Suna ve İnan Kıraç Vakfı Yayınları arasından çıktı.

ERHAN SERTBAŞ - "KADINLAR SEVER HİKAYESİ OLAN ŞEYLERİ"

 

“Birisi size yalan söylediğinde, ona ne kadar yakın olduğunuz, ruhunuzda açılacak yaranın büyüklüğünü de belirliyor.” diyen yazar Erhan Sertbaş'ın yalana inanmaya devam edilen süre içinde yalanın insanı sorgulaması üzerine kurguladığı romanı “Kadınlar Sever Hikayesi Olan Şeyleri” Şubat ayında raflarda yerini almaya hazırlanan iddalı kitaplardan. Kadınlar Sever Hikayesi Olan Şeyleri, SOLA Yayınevi etkiletiyle çıktı.

EDDİ ANTER - "KESMEŞEKER"

 

Yazar Eddi Anter’in yedinci romanı Kesmeşeker, hayatın kimi zaman zor ve acılarla dolu olabileceğini gözler önüne sererken, bir çocuğun umudunu kaybettiği anlarda birden nasıl yeniden anlam kazanabileceğini ustalıkla anlatıyor. Kesmeşeker, Destek Yayınları'ndan çıktı.

MURAT MERİÇ - "100 ŞARKIDA MEMLEKET TARİHİ"

 

Dünya Kitap Dergisi tarafından, 1993'ten bu yana verilen DÜNYA Kitap Ödülleri’nden "Yılın Telif Kitabı Ödülü" için 2016’da "Ayın Telif Kitabı" olarak belirlenen 14 kitap arasından seçim yapıldı. 100 Şarkıda Memleket Tarifi, Ağaçkakan Yayınları'ndan okuyucuyla buluştu.

JOY WİLLİAMS - "İYİLİK" 

 

Romanlarının yanı sıra öyküleriyle de tanınan ve pek çok ödül kazanan Joy Williams ilk kez Türkçede. İyilik’de yer alan öykülerin Amerika’dan Guatelema’ya değişik coğrafyalarda yaşayan karakterleri, yaşamlarının parçalanmışlığında birleşiyorlar. Dünya üzerinde sürüp giden yaşamın doğasını alışılmadık açılardan yakalayan İyilik, insanın garipliğinin de şaşırtıcılığının da hakkını veriyor. Bu öykülerin odak noktası ölüm, kayıp ve gerçeklikle bağı kaybetmek olsa da, umut ve iyi olma ihtimali de yakınlarda bir yerde gölgelerde kahramanları bekliyor. Joy Williams'ın İyilik  adlı eseri Yüz Kitap etiketiyle raflarda.

EMMANUELLE PIROTTE - "BUGÜN HAYATTAYIZ YA"

 

Emmanuelle Pirotte’un, En İyi Tarihi Roman dalında 2016 Historia Ödülü’ne layık görülen ilk romanı Bugün Hayattayız Ya, savaşın korkunçluğuna, hayatta kalma mücadelesine, umuda ve sevgiye dair dokunaklı bir roman. Bugün Hayattayız Ya, okurlarını sarsıcı bir gerçekle yüz yüze getiriyor: Savaş ancak kanla yazılıyor. Bugün Hayattayız Ya, Hep Kitap etikeriyle okuyucuyu selamlıyor.

MELODİ BAŞ - "100. NESİL"

 

Artık bir kraliçe olan Carmen, her şeyin yoluna gireceğini düşündüğünde yanılıyordu. Çünkü ölümsüz kardeşi Enka çoktan bir beden bulmuş ve onu öldürmek için yola koyulmuştu. Üstelik bu sefer Enka 100. Nesil'deydi. Carmen'ın koca bir gezegeni yönetmesi, 100. Nesil'i yenmenin yollarını bulması ve çok büyük fedakârlıklar yapması gerekecekti. Asıl savaş şimdi başlıyordu. 100. Nesil, Destek Yayınları'ndan çıktı.

ARDA DEVECİ - "SARI BİSİKLET"  

 

Alzheimer hastası olduğunuzu öğrenseniz ne yapardınız? Gidip bir bisiklet alır mıydınız? Ya da hiç bilmediğiniz coğrafyaları keşfetmeye çıkar mıydınız mesala? Sizi melek olarak gören torunlarınıza hastalığınızdan bahseder miydiniz? Sarı Bisiklet, İlkim Ozan Yayınları'ndan çıktı.

GÖKHAN KULOĞLU - "JAPON SİNEMASI" 

 

"Bu kitabı oluşturma fikri Japon Sineması Platformu altında çıkarmış olduğumuz aylık sinema ve sanat dergimizin yazarlarıyla yaptığımız ortak çalışmalar sonucu ortaya çıktı. Daha sonraki süreçte l,teratürde Japon sineması üzerine yazılan yazıların ve çıkarılan kitaplarda ayrılan makalelerin yetersiz olduğunu farkettik. Bunun üzerine Türkiye'deki sinema literatürüne renk katacak bu çalışma üzerine çalışmaya başladık, yoğun ve uzun çalışmalarımız sonucunda Japon sinemasının başlangıcından günümüze kadar anlatan bu çalışmayı hazır hale getirdik". Japon sineması meraklılarının bayılacağı, Japon Sineması adlı kitap, İlkim Ozan Yayınları'ndan çıktı.

ARDA AREL - "ARAYIŞ"

Arda Erel'in İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan eseri Arayış, yayımlanmasını merakla bekleyen okurlarına kavuşuyor. Arayış’ta Arda Erel, başımıza gelen her şeyin, aslında kendi seçimlerimiz olduğunu hatırlatıyor, yani içimizden geçen her ne ise onu yaşadığımızı… “Seni mutlu edecek bir sebep bulmalısın önce, onu istemelisin, ona ‘hazır olmalısın’. Göreceksin, hayatın, o sebebi bulduktan sonra güzelleşmeye başlayacak,” diyen Arda Erel, içimize dönersek cevapları bulabileceğimizi hatırlatıyor; içimize dönersek, dua edersek ve en sonunda “hazır” olursak… 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ