Nil Karaibrahimgil albüm müjdesi verdi

10.02.2017 - 16:11 | Güncelleme: HABERTURK.COM

"Yeni şarkılarımı oğlum Aziz Arif'e ninni söylerken yazıyorum"

Uzun zamandır konser vermeyen Nil Karaibrahimgil dün gece müzikseverlerle buluştu. Heyecanlı ve sahneyi özlediğini dinleyicilere hissettiren Nil, şarkılarını söylerken hikaye örgüsü yarattı. Kendine özgü şarkı sözleri ile bilinen sanatçı, renkli yorumuyla yine dikkatleri üzerine çekti.

RUH HALİNE UYACAK ŞARKINI SEÇ... Birine aşıksanız "Resmen Aşığım", eğer birini tanımak istiyorsanız "Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum", kalbi kırıldığında ise "Sana Kek Yaptım"...

Nil Karaibrahimgil, “Seviyorum Sevmiyorum”, “Pırlanta”, “Remen Aşığım” gibi beğenilen şarkılarını söylerken dinleyiciler hep bir ağızdan eşlik etti. 

Tabi ki kadın dinleyicilerin avaz avaz söylediği şarkı 'Pırlanta' oldu.

Uzun zamandır konser verdiği mekanda böylesine hınca hınç dolu konser görmemiştim. Herkesin şarkılarında bir şeyler bulduğu belliydi. Biletleri günler öncesinde tükenen konserde erkek dinleyicilerini de unutmadı Nil. Onlara "Bütün Kızlar Toplandık" şarkısının uygun kısımlarını söyletti. 

Konser sonrası Nil Karaibrahimgil sosyal medya hesaplarından bu videoyu paylaşarak teşekkür etti.


NİL'İN BAŞARISIZLIK ÖYKÜLERİ

Bilindiği gibi Nil, beş senedir albüm çıkarmıyor. Konserinde yeni albüm haberi de veren Nil aynı zamanda bir sinema filmi için "Hadi İnşallah" şarkısını yazdı ve seslendirdi, aynı zamanda "Kanatlarım Var Ruhumda" şarkısını yazdı. Markalara şarkılar yazıp seslendirdi. Nil'in Kelebekleri, Kelebeğin Hayat Sırları isimli kitapları bile bu albümsüz geçirdiği beş yıl içinde yazdı. Bu kadar başarının arasında başarısızlık hiç yaşamadı mı diye düşünebilirsiniz. Tam da bu sorunun cevabını verdi Nil konserinde. Markalar için yazdığı ama reddedildiği şarkılarını söyledi.

 

 

ALBÜM MÜJDESİ VERDİ Çok uzun süre konser vermeyen şarkıcı albüm için çalıştıklarını, yeni şarkılar yazdığını anlattı. Çocuğu Aziz Arif'e ninni söylerken ilham geldiğini ve şarkılar bestelediğini müjdeledi.

  

Sahneyi özlediği her halinden belliydi. Geceye katılanlar sosyal medyadan da gecenin nasıl geçtiğini anlatacak paylaşımlarda yaptılar.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ