ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
KÜLTÜR-SANAT

Hemcinslerine ilham verecek kadın mücadelelerini anlatan 12 film

07 Mart 2017 Salı, 13:27:37 HABERTURK.COM

Güçlü kadınlar daima ayakta kalmayı başarırlar. Bu filmler de kadınların mücadele hikayelerini anlatıyor! İşte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde anmadan geçemeyeceğimiz 12 film!

 • 1 Hemcinslerine ilham verecek kadın mücadelelerini anlatan 12 film
  1 | 12

  North Country (Tek Başına)

  İki çocuklu boşanmış bir kadın ailesini geçindirmek için madende çalışmaya başlar. Erkeklerin hakim olduğu bu alanda kendini savunması gereklidir. Kadın olmasından ötürü uğradığı fiziksel şiddete karşı savaş açar.

 • 2 Hemcinslerine ilham verecek kadın mücadelelerini anlatan 12 film
  2 | 12

  Açlık Oyunları (Hunger Games)

  Kuzey Amerika olarak adlandırılan bir yerde Panem ulusu yaşamaktadır. 12 bölgeden oluşan bu yerde herkes Açlık Oyunları'na katılmak zorundadır. Başrolde izlediğimiz Jennifer Lawrence'ın hayat verdiği karakter Katniss'in 16 yaşındaki kardeşi yarışmaya seçilince, onun yerine gönüllü olur. Katniss kendisinden yaşça büyük, ömürleri boyunca bu yarışma için eğitilen yarışmacılara karşı ayakta kalmaya çalışır. Filmde Katniss'in yaşam mücadelesini kazanmak için dişiliğini kullanmak durumunda kalışı, sistemin iyiliği için kişiliğinden ödün vermek zorunda oluşunu izliyoruz.

 • 3 Hemcinslerine ilham verecek kadın mücadelelerini anlatan 12 film
  3 | 12

  Malena

  Büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Malena'nın kocası cepheye gönderilmiştir. Kasabada herkesin ilgi odağı olan Malena dul kalınca, kasabadaki her erkek için potansiyel av durumuna düşer. Tek başına kalmış bir kadının, değil erkeklerle kadınlarla bile verdiği yaşam mücadelesini en iyi yansıtan filmlerden biri olan Malena'yı izlerken, empati yapmadan duramayacaksınız.

 • 4 Hemcinslerine ilham verecek kadın mücadelelerini anlatan 12 film
  4 | 12

  Still Alice (Unutma Beni)

  Ünlü bir dilbilim profösörü olan Alice, Alzherimer hastalığına yakalanır. Hastalığını kabul edemeyen Alice'in, Manhattan sokaklarında kayboluşunun ardından hastalığıyla baş etme süreci başlar. Film boyunca Jolianne Moore'un canlandırdığı Alice'in, hasta bir anne, bakıma muhtaç bir eş ve her şeyden önemlisi başarılı bir bilim insanı olarak elinden kayıp gidenlere tutunmaya çalışmasına tanık olacaksınız.

 • HABERİN DEVAMI
 • 5 Hemcinslerine ilham verecek kadın mücadelelerini anlatan 12 film
  5 | 12

  Stajyer (The Intern)

  Genç bir iş kadını olan Jules Ostin (Anne Hathaway) bir stajyer programı başlatır. Yaşını almış bu programa ilk katılan kişi Robert De Niro'nun canlandırdığı emekli iş adamı Ben Whittaker olur. Ostin ile Whittaker arasındaki iş ilişkisi zamanla güçlü bir dostluğa dönüşür. Film, bize hayatın sadece işten ibaret olmadığını anlatır. Başarılı bir iş kadını olan Ostin, ailesine zaman ayırmak ile şirketini büyütmek arasında debelenip durur. Evin sorumluluğunu üstlenen eşi ile evliliği çıkmaza giren Ostin, iş hayatında parlayan kadınlara karşı toplumun acımasızlığını gösterecektir.

 • HABERİN DEVAMI


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Ziyaretçi
2000
Kalan karakter : 2000