ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Bekleme salonuna girdiğinizde hemen farklı bir atmosfere adım atmış olduğunuzu fark ediyorsunuz.. Dilenciler etrafınızı sarıyor ve size birşeyler satmaya çalışıyor.. Karşı koyamıyorsunuz.. Sonrasında ise hepsi "İçeri" diye bağırıyor. Korkuyorsunuz, ne olduğunuzu şaşırıyorsunuz... Sonrasında ise ellerinde el feneri olan dilenciler sizi içeriye alıyor. O kadar karanlık ki tökezlememek için adımlarınızı ona göre atıyorsunuz.. Ve karşınıza ilginç bir dekor çıkıyor. Alışılmış tiyatro koltuklarını göremiyorsunuz, nereye oturacağınızı düşünürek devam ediyorsunuz yürümeye ve kendinizi bir banka bırakıyorsunuz.. Artık siz de o dünyanın içindesiniz.. Hoşgeldiniz Üç Kuruşluk Mahalle Dersleri'ne...

Sıra dışı bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu oyun tam size göre.. Dilruba Saatçi ve Yılmaz Onay’ın Jahn Gay’in “The Baggers Opera”sından esinlenerek yazdığı “Üç Kuruşluk Mahalle Dersleri” adlı oyun alışılmışın dışında bir akşam yaşamak isteyenler için ideal. İçinde kimler mi var? Sahnenin ortasında bir dikiş makinesi ve başında oturan Barbaros Şansal.. Baron rolünde.. Aşkın, ihtirasın, iktidarın, sahtekârlığın, ikiyüzlülüğün, ihanetin, korkunun ve sevginin aynı anda yaşandığı oyunda, karakterler de birbirinden iyi performanslarını sergiliyor. Dekor bile çok farklı.. İzleyiciler oyuna dahil ediliyor ve müthiş bir oyun ortaya çıkıyor.

OYUNUN KONUSU

"Lili, biricik kızımız! Geleceğimizin güvencesi! İris, kızımın evleneceği adamla âşk yaşamış bir yosma. Selin, Emniyet Müdürü’nün kızı. Kızımın evleneceği adamın sevgilisi. Dilenciler, en vicdansız ruhların bile nasıl ılımlatılacağı hakkında dersler verdiğimiz öğrencilerimiz. Baron, müessesimizi destekleyen terzimiz. Ve bendeniz Nemfia. Ünlü dilenci çetesinin işletmecisinin sevgili karısı.

Aşkın, ihtirasın, iktidarın, sahtekârlığın, ikiyüzlülüğün, ihanetin, korkunun ve sevginin aynı anda yaşandığı dünyamıza hoş geldiniz. İsterseniz bizi sevin, isterseniz sevmeyin, isterseniz bize kızın, isterseniz bize sarılın, ama ilk önce tanıyın."

KADRODA KİMLER VAR?

Yazan: Dilruba Saatçi ve Yılmaz Onay
Yöneten: Dilruba Saatçi
Müzik: Emre Dündar ve Murat Aygen
Şarkı Sözleri: Yılmaz Onay - Selin'in şarkısı: Dilruba Saatçi
Süpervizör: Murat Aygen
Işık Tasarım: Celil Göde
Işık Operatörü: Burak Özçakır
Kostüm Tasarım: EkipMaan
Makyaj: Ece Yılmaz
Reji asistanı: Olcay Zuhal
Fotoğraf: Dilek Yaman
Afiş-Grafik Tasarım: Buğra Gülsoy

Yaşatanlar:
Nemfia: Gül Tekcan
Lili: Sevgi Yılmaz
İris: Gülden Ünlü
Selin: Didem Soylu
Dilenciler: Atilla Gündoğdu – Jale İzzetoğlu – Sefa Yasin Erkaymaz - Zeynep Çelik
Baron: Barbaros Şansal

Üç Kuruşluk Mahalle Dersleri, 18 Aralık Cuma  ve 19 Aralık Cumartesi günleri saat 20:30'da Süzer Plaza Tiyatro Maan'da.. Bu deneyimi kaçırmayın

Begüm Çelikkol / HABERTURK.COM


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000