ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Candan Erçeğin 2004 yılında çıkan "Melek" adlı albümünden tam 5 yıl, 5 ay, 27 gün süren suskunluğunu bozdu! Kırık Kalpler Durağında isimli albüm çok konuşulacağa benziyor.

USTALARDAN ŞİİRLER BESTELEDİ

Erçetin, Ayşe Kulin'e ait "Bahar", Cemal Safi'ye ait "Git" adlı şiirleri kendi müziğiyle yorumladı. Ayrıca geçmişin iki büyük ustasını da aynı şarkıda buluşturan Erçetin, 11. yüzyılda yaşamış şair, filozof ve bilim adamı Ömer Hayyam'ın rubaileriyle, 19. yüzyılda taşlama ustası, müzisyen, şair ve düşünür Neyzen Tevfik'in dizelerinden oluşan "Türkü"yü de besteledi.

16 şarkıdan oluşan albümde yer alan "Kader" ve "Gözler" adlı şarkılar 15 Ocak'ta vizyoan girecek olan "Kaptan Feza" adlı sinema filminin hikayesinden yola çıkılarak yazıldı. "Gölgesizler" filminin şarkısı "Ben Kimim" de albümde 15. sırada yerini aldı.

KLASİKLERİ DE YORUMLADI

"Kırık Kalpler Durağında" adlı albümde 12 şarkının sözlerine, 13 şarkının da müziklerine imza atan Erçetin, Esmeray'ın sesinden tanınıp sevilen "Unutama" beni adlı şarkıyı da yeniden yorumladı.

VOLVER A AMAR, YALVARAMAM OLDU

2000'li yılların başında Christian Castro'nun söylediği hafızalardan silinmeyen balad "Volver a amar"ı kendi yazdığı "Yalvaramam" adlı sözlerle yorumlayan Erçetin'in stüdyo çalışmaları 6 ay sürdü.

Annem, Gamsız Hayat, Yaşıyorum gibi sevilen şarkılarının söz yazarı Aylin Atalay ve Onlar Yanlış Biliyor, Merak Ediyorum gibi hit şarkılarının ve daha birçoğunun söz yazarı Sinan, bu albümde de yeni şarkılara ilham verdi.

Erçetin'in yeni albümü Kırık Kalpler Durağında müzik marketlerde, kaçırmayın.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(28)
Kalan karakter : 2000