ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
''Dansın Sultanları- Sultans of the Dance' gösterileriyle ulusal ve uluslararası arenada haklı başarılar elde eden ''Anadolu Ateşi'', Patent Enstitüsünden aldığı 4 ayrı isimle markalaştı.

''Anadolu Ateşi Troya'', ''The Fire of Anatolia Rhythm Theatre Dawool'', ''Anadolu Ateşi'' ve ''The Fire of Anatolia'' isimlerini almak için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) marka başvurusunda bulunan Anadolu Ateşi, bu isimlerle marka oldu.

Anadolu Gösteri Eğitim Prodüksiyon ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi (Anadolu Ateşi) adına TPE'ye vekil olarak, Mavi Marka Danışmanlık ve Destek Hizmetleri Ltd. Şti.'den Erden Tunç Lokum ile Hakan Akdağ başvuruda bulundu.

TPE'nin yaptığı değerlendirme sonunda ''Anadolu Ateşi''ne yaptığı 4 isim ile ilgili marka verildi. Böylece faaliyet göstereceği, mal ve hizmet üreteceği çeşitli alanlarda sadece Anadolu Ateşi bu isimleri marka olarak kullanabilecek.

Anadolu Ateşi almış olduğu markalarla güzellik yarışmaları organize ve idare edeceği gibi, dans gösterileri ile yarışmalar düzenleyecek, eğlence sektöründe faaliyet gösterebileceği gibi dergi kitap gazete yayımlayıp, spor amaçlı organizasyon hizmetleri verebilecek.

Anadolu Ateşi ayrıca, film, televizyon ve radyo programları, stüdyo kaydı, film seslendirme hizmetleri verme, radyo ve televizyon alıcıları ile sinema ve video filmleri, sinema projektörleri ve aksesuarları, ses kayıt cihazları, video kaset ve kayıt cihazlarının kiralanması hizmetlerinde de bu isimler altında faaliyet gösterebilecek.

Öte yandan Anadolu Ateşi'nin afişlerinde yer alan kollarını yana açmış ve bacaklarını kırarak birleştirmiş, başı öne eğik erkek figürünü (şekil olarak) ''The Fire of Anatolıa'' adı ile birlikte markalaştırma başvurusu ise başka bir firmanın benzer bir figür ile daha önce başvuruda bulunması üzerine TPE tarafından reddedildi.

Diğer taraftan TPE, Anadolu Ateşi'nin ''The Fire of Anatolia'' ismi ile benzer bir şekli marka olarak almak için yaptığı başvuruyu, gerekli prosedürü yerine getirmemesi nedeniyle reddederken, aynı şekle ''Anadolu ateşi'' ismiyle verilen markadan, Anadolu Ateşi daha sonra feragat etti.

A.A.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000