ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İletişim Yayınları, yedi kitaplık yeni bir çocuk kitabı serisi yayımlıyor. Yedi çocuklu bir anne olan Lili’nin çocuklarının hikâyesinin anlatıldığı kitapları Tülin Kozikoğlu yazdı, Banu Taylan resimledi. Kitapların en önemli özelliği ise resim ve hikâyelerde çocukların hayal gücünden de faydalanılması.

Şu an piyasada olan üç kitap, bu yedi çocuktan Peli, Loli ve Ali’yi anlatıyor. İsimleri “Dondurma Yok mu,” “Bu Ne Tatlı Şey Böyle”  ve “Hiç Uykum Yok.” 3 – 5 yaş arası çocuklara tavsiye edilen kitaplar ailelere de günlük hayatta çocuklarıyla ilgili karşılaşabilecekleri sorunlar konusunda faydalı ipuçları veriyor.

Kitapların girişinde, “Loli’nin rüyasındaki koyunu 6 yaşındaki Pelinsu çizdi,” “Ali’nin okuduğu kitabın kapağındaki resmi 6 yaşındaki Zeynep Doğa çizdi. Ali’nin kitaplarında 6 yaşındaki Pelinsu’nun resimleri ve Banu Taylan’ın çocukken çizdikleri de var” gibi ibareler de yer alıyor. Serinin, Mayıs ve Haziran aylarında yayımlanacak diğer dört kitabında da bu uygulamanın süreceğini söylüyor yayınevi yetkilileri.

Yayına hazırlanan diğer dört kitabın adı ise şöyle: ”Ben Bir Ressamım! Dali,” “Hayvanları Çoook Seviyorum! Veli,” "Hepsi Benim! Foli" ve “Bir Çizgi Film Daha! Mali”

HABERTURK.COM


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000