ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

O, dünyanın en seksi kadınlarından biri. Pop prensesi. Nick Cave’in eski eşi. Tasarımcı ve kanser savaşçısı. Tüm bu sıfatlara sahip Kylie Minogue, yeni albümünde Yunan tanrıçası Afrodit olarak çıktı karşımıza.

HEJA BOZYEL / HT PAZAR

Kylie Minogue yeni albümünün adının “Aphrodite” (Afrodit) olacağını açıkladığında ister istemez bizim Afrodit’imiz Banu Alkan ile Kylie Minogue’u kıyaslamaya başladım. Aralarında 10 yaş fark var. Banu Alkan 1958, Kylie Minogue 1968 doğumlu. İkisi de sarışın. İkisi de küçük yaşta oyunculuk yaparak ünlü oldu. Ama benzerlikler buraya kadar. Bu noktadan sonra Kylie Minogue gerçekten de Afrodit gibi istiridyenin içinden ışıklarla yükselirken Banu Alkan hep aynı makyaj tarzı ve leopar desenli kıyafetleriyle havuz başında vücut ölçülerinin 90-60-90 olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Minogue, 80’lerin sonunda hayatımıza girdiğinde masum bir komşu kızı havasındaydı. Adını ilk önce memleketi Avustralya’da duyurdu, sonra ünü İngiltere’ye ulaştı. I Should Be So Lucky şarkısı haftalarca liste başı oldu. Hâlâ şarkının sözlerini ezbere biliyor olmaktan rahatsız değiliz. 1994’te Confide In Me şarkısıyla yeniden çıkış yaptı. Aynı dönemde Nick Cave’le düet yaptığı Where The Wild Roses Grow şarkısı unutulmayan klasikler arasına girdi. 2000 yılına kadar başarılı yeni bir işi olmadı ama 21. yüzyıla bambaşka bir Kylie olarak girdi ve Spinning Around ile hepimizin başını döndürdü. Artık daha provokatif, daha cesur ve çok daha seksiydi. Can’t Get You Out Of My Head seksi Kylie’nin yükselişini hızlandırdı ama bu kez de 2005 yılında fanları o üzücü haberi aldı: Kylie Minogue kanser tedavisi görüyordu.

"BU KLİBİ TELEVİZYONDA BULAMAZSINIZ"
Minogue, ağır kemoterapi döneminden sonra kısa saçlarıyla kırılgan görünüyordu ama beklenmeyecek bir hızla toparlandı, yeni albümü için iki farklı turneye çıktı. Onlarca ödül kazandı hatta Fransa ve İngiltere’den özel onur nişanesi aldı. Geçtiğimiz günlerdeyse 11. albümü Aphrodite’yi çıkardı. Aslında hiç estetik müdahaleye ihtiyacı olmadığı halde –belki kendinden 10 yaş küçük sevgilisinden yaşlı görünmemek belki de Madonna kompleksi nedeniyle- yüzündeki gerginlik gözlerimizi yordu ama o bile kendisine  yakışmıştı. Albümün ilk klibi All Lovers’ı izleyince anladık ki; Kylie, seksapelini de, seksi de bambaşka bir boyuta taşımış. Klip neredeyse dev bir grup seks havasında geçiyor ve RTÜK’ün hoşuna gideceğini söyleyemek zor. O yüzden televizyonda yayınlanmasını beklemeyin. Klibin sonunda sokakta koşan beyaz bir at var ki “N’oluyor?” dedirtiyor insana. İşte o at olmasaymış, Kylie onca sevişmenin ardından avuçlarına bir beyaz güvercin alıp üfleyerek uçurmasaymış “10 numara bir klip olmuş” denebilirdi... Şimdi 6.5’ta kalmış. Şarkılara gelince, pop prensesimiz bir kez daha dile dolanacak şarkılar yapmış, orası kesin.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(8)
Kalan karakter : 2000