ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Başrolde Nicolas Cage'in yer aldığı 'Hayalet Sürücü 2' filminin 'Beyaz Cennet'' Pamukkale'de çekilecek sahnelerinde rol alacak, 30-60 yaş arası figüran bulunmasında sıkıntı yaşanıyor.

Figüran seçimlerinin Denizli ayağını koordine eden Valente Ajans Cast Direktörü Ebru Bayburtlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, filmin çekimlerinin yüzde 70'inin Romanya'da yapıldığını, yüzde 30'luk kısmının Kapadokya ve Pamukkale'de çekileceğini söyledi.

Filmin yönetmeni Mark Steven Johnson'ın figüranlarda bakış ve duruşlara dikkat ettiğini belirten Bayburtlu, ''Paralı asker seçmelerinde düşme hareketleri için titizlik istedi. Asker olacak kişilerin boylarının kısa olmaması gerektiğini ve olabildiğince sert bakmaları gerektiğini söyledi. Asker figüranı için 120'ye yakın başvuru oldu. Bunları eleyerek 30'a indirdik. Bu 30 kişinin arasından eleye eleye 20'yi bulduk. Elemeler kolay olmuyor. Ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor'' dedi.

EN BÜYÜK SORUN YAŞ
Zengin iş adamları ve eşleri için seçilecek figüranlarda da yaş, boy gibi kriterleri dikkate aldıklarını ifade eden Bayburtlu seçmelerde en büyük sıkıntının yaş aralığında yaşandığını söyledi.

Seçmelerin 30-60 yaş arasındaki kişiler arasında yapılması gerektiğini anlatan Bayburtlu, ''Bakıyoruz yaşı 25'i bulmamış kişiler geliyor. 30-60 yaş arası gelen kişi sayısı sınırlı. Seçmelerde adayların fotoğraflarını çekerek yönetmene gönderiyoruz. Yönetmen bakışlarındaki anlamdan, duruştan figüranları seçtiğini söylüyor'' diye konuştu.

Denizli'den 76'sı erkek, 25'i kadın olmak üzere 101 figüranın rol alacağını bildiren Bayburtlu, 'Hayalet Sürücü 2' filminin dünyanın en çok izlenen filmlerden biri olduğunu belirterek, ''Bu filmin Türkiye'ye sağlayacağı reklam sayesinde, bundan sonra önemli film şirketleri de Denizli ve Kapadokya'yı tercih edecektir. 'Hayalet Sürücü 2' filminin Türkiye'de çekilecek olması ülke tanıtımı açısından önem taşıyor'' dedi.

  • denizli
  • figüran
  • hayalet sürücü
  • Nicolas Cage

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000