ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Dünya'da ''Komiser Kolombo'' rolüyle ünlenen, Amerikalı aktör Peter Falk, 2008'de yakalandığı Alzheimer hastalığından dolayı hayata gözlerini kapadı. Falk, 1968-2003 yılları arasında canlandırdığı karakterle 70'ten fazla televizyon filminde rol alarak 2 milyar seyirci kitlesine ulaşmıştı.

1927 yılında New York'ta babası tarafından Rus, annesi tarafından Polonyalı olan Peter Falk 1957'de televizyon dünyasında çalışmaya başlayarak kısa sürede birlikte 6 film çevirdiği yönetmen John Cassavetes'in en gözde aktörlerinden biri olmuştu. Falk, 1960 yapımı "Murder, Inc." ve 1961 yapımı "Pocketful of Miracles" filmlerindeki rolleriyle 2 kez Oscar'a aday gösterilmişti.

Türkiye'de “Komiser Kolombo” adıyla gösterilen polisiye dizinin baş kahramanını canlandıran Peter Falk, şüphelilere her zaman çok kibar davranıp, bolca karısından bahsederek kuşkularını gidermesi ve tam suçlu elinden kaçtı sanıldığı anda meşhur cümlesi “Son bir şey daha var” diyerek beklenen sona ulaşmasıyla tanındı.

Falk, 2006'da anılarını topladığı “Son birşey daha var” başlıklı kitabının tanıtımında, “Bütün dünyada Komiser Kolombo olarak tanınmaktan şikayetçi olmak için deli olmak lazım” demişti.

"KOMİSER KOLOMBO"YU BİLE UNUTMUŞTU
Peter Falk, Komiser Kolombo rolü dışında 100'den fazla televizyon filmi ya da sinema filminde oynadı.

Alzheimer hastası Falk'un doktorlarından biri, “Komiser Kolombo”yu oynadığını bile hatırlamadığını söylemişti.

  • Alzheimer

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000