SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Pera Film'de Arap Sineması’na Bir Yolculuk

28 Ocak 2013 Pazartesi, 15:23:52Güncelleme: 15:27:41

Pera Film, 1 – 27 Şubat 2013 tarihleri arasında Arap Sineması’nın en başarılı filmlerini sinemaseverlerin karşısına çıkarıyor

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Pera Film Sonra Oku

Pera Film, Pera Müzesi’nin 25 Ocak – 21 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlediği Çöl ve Deniz Arasında: Ürdün Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki sergisiyle eşzamanlı olarak “Binbir Gece Masalları: Arap Sineması’na Bir Yolculuk” programını sunuyor.  

1 – 27 Şubat 2013 tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda sunulan program çerçevesinde 1975 yılında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü’nü alan  Kor Yılların Tarihi filminin yanı sıra, 1960, 1970 ve 80’li yıllardan klasikler ve bölgeden yeni dönem filmler yer alıyor. Kurgu ve belgesel filmlerden oluşan programdaki dokuz film, Ürdün, Cezayir, Lübnan, Mısır ve Filistin’den, Arap Sineması’nın en başarılı filmlerini sinemaseverlerin karşısına çıkarıyor. Ünlü Mısırlı yönetmen Youssef Chahine’ye bir saygı duruşu niteliğinde de olan  programının merkezinde, yönetmenin en önemli ve ezber bozan çalışması, İskenderiye Üçlemesi yer alıyor. Binbir Gece Masalları programı, Arap Sineması’na çarpıcı, gizemli ve eşsiz bir yolculuk vadediyor.

 

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER