28 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

DİRENİŞ GÜNLERİNDE AŞK

Tür: Dram
Gösterim Tarihi: 27 Aralık 2013
Yönetmen: Olivier Assayas
Senaryo: Olivier Assayas
Yapım Yılı: 2012
Ülke: Fransa
Süre: 122 dk.
Oyuncular: Clément Métayer, Lola Creton, Félix Armand, Hugo Conzelmann

Konu:
1968 Mayıs'ı, etkilerini günden güne ivmelenen bir güçle sürdürmektedir. Dönemin özgürlükçü ve aktivist gençliği hayallerini gerçekleştirme hedefiyle ilerlerken, uzakta görünen 'devrim' anbean yaklaşmaktadır. Gilles, Christine ve Alain arasındaki ilişki de dönemin ruhuyla eşzamanlı olarak ilerler. Devrime giden yolun heyecanı ve telaşını yaşayan üç genç, bu süreçte yaşadıklarını sanat üzerinden dışa vurmaya çalışır. Üçü arasında yaşanan aşk üçgeni de dönemin kendisi kadar karışık ve zorludur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SENİN HİKAYEN

Tür: Dram , Komedi
Gösterim Tarihi: 26 Aralık 2013
Yönetmen: Tolga Örnek
Senaryo: Tolga Örnek
Yapım Yılı: 2013
Ülke: Türkiye
Süre: 105 dk.
Oyuncular : Yeşim Ceren Bozoğlu, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Nevra Serezli, İdil Fırat

Konu :

Ailesine bağlı, eğlenceli, gündelik sıkıntılarla enerjisini kaybetmeyen Hakan (Timuçin Esen) ile daha gerçekçi, kuralcı ve özgür Esra (Selma Ergeç), 30'lu yaşlarının ortalarında, kariyerlerine odaklanmış evli bir çift. Birbiriyle gayet iyi anlaşan bu çiftin kariyerleri de 7 yıldır devam eden evlilikleri de bir dönüm noktasındadır; çocuk sahibi olma kararı.

Karar aşamasında devreye, babaanne olmayı kafasına koyan Meral de (Nevra Serezli) girer. Sakin, sevgi dolu ve mantıklı bir baba olan Orhan'ın (Sait Genay) itirazlarına rağmen, çok sempatik ama baskın bir karakter olan Meral'in tatlı müdahaleleriyle durum, daha da karmaşık ve komik bir hal alır.

Çocuk meselesini aile içinde gündemin ilk maddesine yerleştiren Meral'in acele etmesinin ne yazık ki çok önemli bir nedeni vardır. Beklenmedik bir anda hamilelik müjdesi gelir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUSTIN BIEBER'S BELIEVE

Tür: Belgesel
Gösterim Tarihi: 26 Aralık 2013
Yönetmen: Jon M. Chu
Yapım Yılı: 2013
Ülke: ABD
Süre: 92 dk.
Oyuncular: Justin Bieber, Will.I.Am, Scooter Braun

Konu :

Belgesel türündeki yapıtın başkarakteri henüz bir çocukken dünya çapında bir hayran kitlesi elde etmeyi başaran Justin Bieber'ın başarı hikayesinin göze çarpan noktalarını ve ardında yatan ayrıntılarını konu ediniyor.

Kimse tarafından tanınmayan sıradan bir gençten, dünyanın her noktasında hayranları olan bir pop yıldızına dönüşen Justin Bieber, 'Belieber' adı verilen bir akıma dahi sahip olan bir yıldız. Bu filmle birlikte genç adamın hayatına, sahne şovlarına ve sahne arkasından sunulan hikayelerine tanık oluyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İBLİSİN OĞLU 13. VAHŞET

Tür: Korku
Gösterim Tarihi : 27 Aralık 2013
Yönetmen: Emre Kaya
Senaryo: Zafer Kaya, Fevzi Altunbulak
Yapım Yılı: 2013
Ülke: Türkiye
Süre: 83 dk.
Oyuncular: Fevzi Altunbulak, Burakhan Keyif, Merve Uçar Cangöz, Erkan Karadeniz, Yiğit Dören

Konu:

Gazetecilik bölümünde son sınıfta okuyan bir arkadaş grubu, bitirme tezlerine konu olması amacıyla ilginç haberlere göz atmaktadırlar. Tam da aradıkları türden bir haberi bulmaları ise çok sürmez. Sekiz dağcının esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğu gizemli olayı ve bu olayın arkasında yer aldığını düşündükleri bir dağ evinde tek başına yaşayan Wild'ın hikayesini ele alacaklardır. Kameralar kayıda girdiğindeyse 13 sayısının laneti kendilerini bulacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GENÇ VE GÜZEL

 

Tür: Dram
Gösterim Tarihi: 27 Aralık 2013
Yönetmen: François Ozon
Senaryo: François Ozon
Yapım Yılı: 2013
Ülke: Fransa
Süre: 94 dk.
Oyuncular: Marine Vacth, Géraldine Pailhas, Frédéric Pierrot, Johan Leysen

Konu:

Isabelle yaşıtları ve arkadaşlarından farklı olmayan, onlar gibi okul ve ev arasında sıradan bir hayat sürdüren onyedi yaşındaki bir genç kızdır. Annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşadığı aile hayatında dile getirmediği sorunlarla ve çelişkiler yaşayan Isabelle, bu rutinlerden ve sıkıntılardan kurtulmanın yolunu önemsizce verdiği bir kararda bulur.

Isabelle, ihtiyacı olmadığı halde, para karşılığında kendinden yaşça büyük adamlarla birlikte olmaya başlar. Başlarda önemsiz bir macera gibi görünen ancak zamanla vazgeçemediği bir takıntıya dönüşen bu durum, genç kızın cinselliği keşfetme ve hayatını bu şehvet üzerine kurmaya başlamasına neden olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

47 RONIN


Tür: Dövüş, Aksiyon
Gösterim Tarihi: 27 Aralık 2013
Yönetmen: Carl Erik Rinsch
Senaryo: Chris Morgan,Hossein Amini
Yapım Yılı: 2013
Ülke: ABD
Süre: 119 dk.
Oyuncular: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Kô Shibasaki, Tadanobu Asano

Konu :

47 Ronin adlı samuray çetesinin ustası öldürülünce ekip dağılır ve ekipte yer alan herkes işsiz kalır. Rakip çetenin lideri Kira tarafından gerçekleştirilen bu suç elbette ki karşılıksız kalmayacaktır. 47 Ronin'in sadık elemanları Oishi ve Kai bir araya gelerek kanunsuz ve acımasız bir intikam planının peşine düşerler. Bu yolculukta yalnız olmayan ikilinin yanında, korkunç hesaplar peşinde olan Kira'nın yok olmasını isteyen kalabalık bir grup da yer alacaktır. 47 samuray savaşçısı, hayatlarını arkalarında bırakarak dünyanın en tehlikeli insanı Lord Kira'nın kalesine doğru ilerlemeye başlar.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300