ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Deep Purple'ın solisti Ian Gillan, KKTC'deki Yakın Doğu Üniversitesi'nin 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında, 24 Mayıs'ta verecekleri konserle ilgili görüşlerini, resmi internet sitesinde yayınladığı bir mektup aracılığıyla paylaştı.

"Kıbrıs'ta gerçekleştireceğimiz etkinlik ile ilgili bazı ileri geri yapılan yorumlar ile ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum." diyen sanatçının mektubunun devamında şu ifadeler var:"Deep Purple olarak, müzik söz konusu olduğunda hiçbir zaman birinin ya da ötekinin saflarında olmadıklarının altını çizdi. "Gittiğimiz ülkeler arasında, her birinin bir başkasıyla sorun yaşadığı ve başkalarının beğenmediği davranışlar ve uygulamalar içerisinde olan İsrail, Lübnan, Rusya, Ermenistan, Ukrayna, Yunanistan, Türkiye, Gürcistan, Yunanistan, ABD, Venezüella, Arjantin, Birleşik Krallık, Çin ve Japonya gibi ülkeler vardı" diye bilgi veren Gillan sözlerine, "Ben hepsini de seviyorum. Ve şunu da müsaadenizle belirteyim ki, bizim Türkiye ve Yunanistan'a gerçekleştirdiğimiz birçok ziyaret de muhteşem olmuştu; her iki ülkede de şahsen arkadaşlarım var"

Yakın Doğu Üniversitesi'nin 25. Yıl etkinliklerinde ücretsiz konser verecek olan Deep Purple, konser için KKTC'yi seçmesinden dolayı eleştirilmişti.

  • Deep Purple
  • Ian Gillan
  • KKTC
  • konser
  • mektup

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000