ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Sokaktan beslenip sokakta yaşayan “breakdans”ın dünyadaki en iyi isimleri geleneksel Türk danslarını keşfetmek için, “Red Bull Anadolu Break” projesi kapsamında 3-22 Eylül tarihleri arasında çıkacakları Anadolu turnesi için 3 Eylül’de yola çıkıyor.  

1970'lerin başında New York'ta ortaya çıkan breakdansın dünyadaki en önemli iki ismi, Neguin ve Roxrite, 3–22 Eylül tarihleri arasında Anadolu turuna çıkıyor.  
 
Proje kapsamında 3 Eylül’de İstanbul’da bir araya gelecek olan ekip, ertesi gün ilk çekimler için Maçka, Beşiktaş ve Sirkeci’de performans sergileyecek. İlk aşamada Zeybek dansı ile breakdansı harmanlayacak olan ekibin ilk durağı Aydın olacak. 8 Eylül’de Denizli yöresine geçecek olan ekip, Kaşık dansını keşfetmek ve yeniden canlandırmak için 10 Eylül’de Antalya’ya doğru yola çıkacak. Bu heyecan verici turnenin son bölümünde ise 14-17 Eylül’de Kafkas kültürüne ait Köroğlu oyununa yeni bir yorum katmak için Kars’a geçecek olan Anadolu Break kafilesi, dört günlük bu maceraya Boğatepe Köyü’nden start verecek. Ani Harabeleri BC One yıldızları tarafından bir dans mabedine dönüştürülürken, Ağrı Dağı da bu unutulmaz turnenin son durağı olacak.

  • red bull
  • Anadolu
  • Fatih Akın

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000