ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Barista’nın heyecanla beklenen ilk albümü DayDream sonunda çıkıyor. Albümün arkasında pek çok hikaye var. Bunlardan biri de albümün kapak tasarımı. Deniz Üçok tarafından hazırlanan tasarımlarda bir de sürpriz var. Kapaktaki artwork bizzat grubun kurucusu Bahadır Han Eryılmaz’a ait.

En sıradan hallerimize bile yön veren ama farkında olmadığımız, olmaya korktuğumuz derinliğimiz.. Hayat, aşk, kayıplar.. İçimiz ile dışımızı birleştiren bu keşifler, Barista'nın arayışıdır. Herkesin, DayDream’in her notasında, içinde yaşattığı bir şeylerle karşılaşacağı kesin!

İsmail Kocak, Bahadır Eryılmaz, Evren Arkman ve Naci Engin, 4 yıl önce Kadıköy’de ufak bir stüdyoda bir araya gelirken, tam olarak neye başladıklarının farkında değillerdi. Sade ezgilerin içindeki doyum, Bahadır ve Evren’i yola çıkarmıştı. Özgür Hazar ile atılan tohum, Gökhan Büyükkara’nın da katılımı ile çiçek vermeye başladı.

Volkan Cebeci, Crystal Hogg, Ian Barnson ve David Saylor gibi birçok yerli-yabancı müzisyenin katkısı ile DayDream’e ulaşıldı: Sade ezgiler etrafında, içimizden gelenler; gerçek enstrümanlarla!

Müziği bir ifade aracı olarak seçen herkes müzisyendir. Nota bilmese de, enstrüman çalmasa da; ritm duygusuna sahip olmasa bile. Kalp, beyin, ruh ve vücut içindeki derinlikte kendi gerçekliğini arayan herkes….Ya da sadece hoşça vakit geçirmek isteyenler... Barista’nın büyülü dünyasına hoş geldiniz!

 

 

  • DayDream
  • barista
  • albüm
  • Kadıköy
  • Bahadır Eryılmaz
  • Evren Arkman

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000