KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

e-okul

e-Okul, 2007 yılının Ocak ayında öğrencilerin ve velilerin sınav sonuçları, devamsızlık bilgisi ve daha birçok konunun takibinin yapılması için kurulan bilgilendirme sistemidir. e-Okul'da sınav sonuçları, devamsızlık bilgisi ve daha birçok bilgiye ulaşmak için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne https://e-okul.meb.gov.tr/ girerek Öğrenci T.C Kimlik No ve Okul Numarası ile giriş yapılması gerekmektedir.

Giriş yapıldıktan sonra güvenlik amaçlı kimlik bilgileri sorulur. Bu bilgileri doldurduktan sonra öğrenciye ait olan panel ekranlara gelir. Bu ekranda Not Bilgisi, Devamsızlık Bilgisi, Sınav Takvimi, Ders Programı ve daha birçok konuya ulaşılabilinmektedir. Not Bilgisi sekmesi, öğrencinin sınav sonuçlarını, Devamsızlık Bilgisi sekmesi öğrencinin okula gitmediği günleri, Sınav Takvimi sekmesi öğrencinin sınav tarihlerini göstermektedir.

E-OKUL MOBİL UYGULAMALARI

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, sadece bilgisayar üzerinden değil, aynı zamanda Android ve iOS platformlardan da takip edilebilir. Cihazın işletim sistemine ait olan uygulama mağazasından e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulaması cihazlara indirildiği taktirde aynı işlemler mobil platformlardan da takip edilebilir.

E-okul Haberleri

 • Öğrenciler dikkat! Burs başvuruları başlıyor...

  Gündem, 12 Mart 2018

  Öğrenciler dikkat! Burs başvuruları başlıyor...

  MEB tarafından ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için gerçekleştirilen 2018 PYBS için geri sayım başladı. Burs hakkı kazanmak isteyen öğrenciler 2018 bursluluk sınavı başvuru detaylarını merak ediyor. Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? 2018 PYBS başvuruları nasıl yapılır? İşte bursluluk sınavı ile ilgili tüm detaylar...

 • e-Okul giriş nasıl yapılır?

  Gündem, 03 Mart 2018

  e-Okul giriş nasıl yapılır?

  e-Okul giriş ekranı, hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafındna merakla araştırılıyor. Not bilgilerini eklemek isteyen öğretmenler ve eğitim durumunu görüntülemek isteyen öğrenciler, "e-Okul giriş" aramasını arttırdı. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? İşte e-Okul öğretmen girişi ve öğrenci giriş ekranı!

 • e-Okul giriş nasıl yapılır?

  Gündem, 26 Şubat 2018

  e-Okul giriş nasıl yapılır?

  e-Okul giriş ekranı, milyonlarca öğrenci ve veli tarafından yeniden araştırılmaya başlandı. Milyonlarca öğrenci ve veli, not durumunu görüntülemek ve eğitim bilgilerinin bir çoğuna erişmek için internet üzerinde araştırma yapmaya başladı. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? İşte e-Okul VBS giriş ekranı ve detaylar...

  e-Okul giriş nasıl yapılır?

  Gündem, 13 Şubat 2018

  e-Okul giriş nasıl yapılır?

  e-Okul giriş ekranı için öğrencilerin ve velilerin araştırması sürüyor. Özellikle son not ve devamsılık bilgisini öğrenmek isteyen milyonlarca öğrenci, sisteme nasl giriş yapacağını araştırıyor. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? İşte e-Okul VBS giriş ekranı ve detaylar.

  İşte e-Okul giriş ekranı!

  Gündem, 08 Şubat 2018

  İşte e-Okul giriş ekranı!

  e-Okul giriş ekranı, milyonlarca öğrenci tarafından araştırılıyor. Sisteme giriş yaparak başta not bilgisi olmak üzere birçok bilgiyi görüntülemek isteyen öğrenciler ve veliler, "e-Okul giriş" ve "-eOkul VBS giriş ekranı" aramalarını yapıyor. Peki e-Okul giriş ve not öğrenme nasıl yapılır?

 • e-Okul VBS giriş nasıl yapılır?

  Gündem, 05 Şubat 2018

  e-Okul VBS giriş nasıl yapılır?

  e-Okul giriş, bugün okulların açılmasıyla birlikte yeniden notlarını görüntülemek isteyen öğrenciler ve velileri tarafından günün en çok merak edilen konularından birisi. Peki, e-Okul giriş nasıl yapılır? e-Okul ile not nasıl görüntülenir? İşte e-Okul VBS giriş sistemi ve e-Okul ile ilgili merak edilenler...

 • Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Son günler...

  Gündem, 18 Ocak 2018

  Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Son günler...

  e-Okul giriş ekranı, karnelerin alınmasına saatler kala öğrenciler ve veliler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Karnelerin alınmasına saatlar kala son not durumunu görüntülemek isteyen öğrenciler, "e-Okul giriş" ve "e-Okul VBS giriş" aramasını yapıyor. Peki e-Okul'a girşi nasıl yapılır?

 • Öğrenciler dikkat! Kapanacak mı?

  Gündem, 17 Ocak 2018

  Öğrenciler dikkat! Kapanacak mı?

  e-Okul giriş sayfası, milyonlarca öğrenci ve veliler tarafından gün içerisinde sık sık ziyaret ediliyor. Kanerlerin alınmasına kısa süre kala notlarındaki son durumu kontrol eden öğrenciler, internette 'e-Okul giriş ekranı' ve 'e-Okul VBS giriş' aramalarını yapıyor. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır?

  Öğrenciler ve veliler şokta! e-Okul kapanacak mı?

  Gündem, 16 Ocak 2018

  Öğrenciler ve veliler şokta! e-Okul kapanacak mı?

  E okul VBS giriş paneli 15 tatile az bir zaman kala en çok takip edilen sitelerden oldu. Milyonlarca öğrenci için karne telaşı başladı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi kapanacak mı sorusu araştırılmaya başlandı. Bu sebeple VBS giriş sisteminde büyük yoğunluk yaşanıyor. E Okul öğrenci girişi nasıl yapılır, e Okul VBS kapanacak mı?

  Öğrenciler için kritik gün! e Okul kapanacak mı?

  Gündem, 15 Ocak 2018

  Öğrenciler için kritik gün! e Okul kapanacak mı?

  Okulların kapanmasına az bir zaman kala milyonlarca öğrenci e-Okul sistemine yüklendi. Karne notunu merak edenler için işte hesaplama yöntemi...

 • e-Okul giriş nasıl yapılır?

  Gündem, 13 Ocak 2018

  e-Okul giriş nasıl yapılır?

  e-Okul giriş ekranı, karnelerin alınmasına kısa bir süre kala öğrenciler ve veliler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Son not durumunu görüntülemek isteyen öğrenciler, e-Okul'a giriş yaparak karne öncesinde son notlarını inceliyor. Öte yandan sisteme nasıl giriş yapılacağını bilmeyen öğrenciler ve veliler de internette "e-Okul giriş" ve "e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi" aramalarını arttırdı. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? İşte e-Okul VBS giriş ekranı.

 • Öğrencilerin karne heyecanı! e Okul'a giriş yaparak...

  Gündem, 12 Ocak 2018

  Öğrencilerin karne heyecanı! e Okul'a giriş yaparak...

  E-Okul giriş ekranı, karnelerin alınmasına kısa bir süre kala öğrencilerin ve velilerin uğrak noktası arasında yer alıyor. Öğrencilerin devamsızlık bilgisi, ders notları gibi bilgilerinin yer aldığı bir sistemdir. E-Okul ile veliler öğrencilerinin durumlarını güncel olarak kontrol edebilir. E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul ile hangi bilgilere erişim sağlanabilir? Tüm detaylar haberimizde

 • Milyonlarca öğrenci bunu merak ediyor! e-Okul kapanacak mı?

  Gündem, 10 Ocak 2018

  Milyonlarca öğrenci bunu merak ediyor! e-Okul kapanacak mı?

  e-Okul giriş ekranı, karnelerin alınmasına kısa bir süre kala hem öğrenciler hem de veliler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Öte yandan sisteme nasıl giriş yapacağını bilmeyen öğrenciler de "e-Okul giriş" ve "e-Okul VBS giriş" aramalarını yapıyor. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? e-Okul kapanacak mı?

  e-Okul kapanacak mı?

  Gündem, 10 Ocak 2018

  e-Okul kapanacak mı?

  Hem velilerin hem de öğrencilerin en sık kullanacağı uygulama olan e Okul Bilgilendirme Sistemi, son zamanlara popüler olmaya başladı . E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde, okullarda karnelerin verileceği tarihten yaklaşık bir veya iki hafta önce, sistem takdir ve teşekkür hesaplama yapılan linkleri aktif hale getiriyor. E Okul ile yazılı notlarınızı da öğrenebilirsiniz...

  e-Okul giriş nasıl yapılır?

  Gündem, 08 Ocak 2018

  e-Okul giriş nasıl yapılır?

  e-Okul girşi ekranı, milyonlarca öğrenci tarafından merakla araştırılıyor. e-Okul'a girerek son not durumunu öğrenmek isteyen öğrenciler, internet üzerinde "e-Okul giriş" ve "e-Okul VBS giriş" aramalarını arttırdı. Peki e-Okul VBS giriş nasıl yapılır? İşte Veli Bilgilendirme Sistemi ve detaylar.

 • E-Okul sistemi ile not nasıl hesaplanır?

  Gündem, 08 Ocak 2018

  E-Okul sistemi ile not nasıl hesaplanır?

  e-Okul giriş ekranı, karne dönemine kısa bir süre kala milyonlarca öğrenci tarafından merakla araştırılıyor. Sisteme giriş yaparak notlarını görüntülemek isteyen öğrenciler ve veliler, "e-Okul giriş" ve "e-Okul VBS giriş" aramalarını arttırdı. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır?

 • e-Okul ile takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

  Gündem, 06 Ocak 2018

  e-Okul ile takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

  e Okul giriş için araştırma yapan öğrenciler, sisteme nasıl giriş yapacağını ve notlarını nasıl görüntüleyeceğini internette araştırıyor. Öte yandan yaklaşan karne günü öncesinde takdir teşekkür hesaplama için de araştırmalar başladı. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? e-Okul VBS giriş ve takdir teşekkür hesaplama

 • e Okul üzerinden takdir ve teşekkür hesaplama!

  Gündem, 04 Ocak 2018

  e Okul üzerinden takdir ve teşekkür hesaplama!

  e-Okul giriş okulların kapanmasına kısa süre kala öğrenciler ve veliler tarafından en çok giriş yapılan site durumunda. MEB hazırladığı uygulama ile e Okul üzerinden hangi belgeyi alacaklarını görüntüleyebiliyorlar. İşte e Okul giriş ekranı ve site üzerinden yapabileceğiniz işlemler.

  e Okul VBS girişi nasıl yapılır?

  Gündem, 04 Ocak 2018

  e Okul VBS girişi nasıl yapılır?

  e-Okul giriş ekranı, öğrenciler ve veliler tarafından son günlerde sık sık araştırılıyor. Karnelerin alınmasına kısa bir süre kala notları görüntülemek için "e Okul giriş" ve "e-Okul VBS giriş ekranı" aramaları arttı. Peki e Okul giriş nasıl yapılır? İşte Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı