KATEGORİLER

"haberturk tarihcesi" ile ilgili 60 adet sonuç bulundu: haber (60),

Hdp

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Habertürk Tarihçesi

Habertürk TV, Ufuk Güldemir tarafından 23 Mart 1999'de kuruldu.

Ulusal yayın yapan Habertürk, Ufuk Güldemir'in hayatını kaybetmesinin ardından 10 Haziran 2007'de Ciner Medya Grubu tarafından satın alındı.

14 Eylül 2007 tarihinde kurulmuş olan Ciner Medya Grubu, Türk Medya sektörüne önemli katkılar sağlamaya ve her alanda öncü kuruluş olma fonksiyonlarını yerine getirmeyi amaçlamaktadır.

Medya ve yayıncılıkla ilgili her türlü gelişmenin ve yeniliğin takip ve kontrol edildiği ve gerektiğinde güncelleştirildiği, grubun yönetim fonksiyonlarının bütününü yerine getiren Ciner Medya Grubu, Türk medya sektörüne yeni bir ses ve rekabet ruhu kazandırma amacıyla, grubun genç, aktif ve yenilikçi anlayışını yansıtma amaçlı Haberturk kanalını bünyesine katmıştır.

Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren sürdürdüğü doğru, dürüst, hızlı ve tarafsız haber sunma ilkesiyle yola çıkan Habertürk Televizyonu, kısa sürede medya sektörünün lider kuruluşları arasına girmiş, 2009 yılında “Türkiye’nin en çok izlenen haber kanalı” olmayı başarmıştır.

Yayınlanmaya değer her haberin, aktarılmaya değer her görüşün doğru ve hızlı habercilik anlayışıyla ekrana yansıdığı Habertürk; Teke Tek, Sansürsüz, Tarihin Arka Odası, Söz Sende gibi klasikleşmiş programları ve birbirinden deneyimli ekran yüzleriyle haber kanalları arasında fark yaratmıştır.


"haberturk tarihcesi" için hızlı filtreleme yap!