ÖZEL RÖPORTAJLAR

26 MART 2017
ÖZEL RÖPORTAJLAR

Açelya Özcan: ‘Yıldızsız da olabileceğini gösterdik’

07 Şubat 2017 Salı, 11:48:41

Açelya Özcan, bir yapımın yıldız oyuncu olmadan da başarılı olabileceğini belirterek bunun en iyi örneklerinden birinin kendisinin de kadrosunda yer aldığı 2016’nın en çok izlenen filmi ‘Dağ 2’ olduğunu söyledi

 • 1
  1 | 18

  Açelya Özcan, 2016’nın en çok izlenen filmi Dağ 2’deki iki kadın oyuncudan biriydi. Filmde Nabat karakterini canladıran Özcan, erkek hâkimiyetindeki sette yaşadıklarını anlattı. 9 televizyon dizisinde rol alan Özcan, kariyerinin dördüncü sinema filmi ‘Dağ 2’nin, yıldız oyuncusu olmadan büyük başarı elde eden nadir filmlerden biri olduğunun altını çizdi. Güzel oyuncu ayrıca, kamera önündeki insanların kendilerini sürekli olarak ispat etme durumunda kalmalarının sancılı olduğunu söyledi.

 • 2
  2 | 18

  2016’nın en çok izlenen filminde rol aldınız. En çok izlenen filmin bir parçası olmak size neler hissettirdi? 

  Gişe ve sayılarla alakadar değildim. Filmdeki repliklerimizin sınıf tahtalarına, defterlere yazıldığını, sınav sorularına konu olduğunu, tribünlerde pankart olarak açıldığını gördüğüm an, katıldığım bir söyleşide, göğsümde hıçkırarak ağlayan üniversite öğrencisi bir hanımefendiyle kucaklaştığımda görevimize duyduğumuz tutku ve saygının, seyirciye tüm gerçekliğiyle ulaştığının farkına vardım.

 • 3
  3 | 18

  Bir kez daha sanatın iyileştirici ve birleştirici gücüne tanıklık ettim. ‘Dağ 2’ filmi yüce gönüllü bir takım çalışmasının, özveri ve tutkunun ürünüdür. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300