HT MAGAZİN / OYA DOĞAN

İlk kez 'Bizimkiler'le tanıdım Başak Köklükaya'yı. 'Sultan Makamı'ndaki oyunculuğuna ise ne yalan söyleyeyim hayran kaldım. Sinemada; 'Hamam', 'Üçüncü Sayfa', 'Mustafa Hakkında Her Şey' ve 'Süt'le beni bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Özel hayatıyla hiç gündeme gelmedi ama izleyicide "Başak Köklükaya, bir projede varsa mutlaka kalite vardır" algısını yarattı.

İki sene önce ortadan kayboldu. Altı ay önce de anne olduğunu öğrendik. Oyunculuğa koyduğu virgülün ardından önümüzdeki hafta pazar akşamı Star TV'de ilk bölümüyle ekrana gelecek olan 'Tek Başımıza'yla kaldığı yerden devam ediyor. Soğuk ve mesafeli görünmesine rağmen samimi bir kadın Köklükaya. Özellikle oğlu Ali'den bahsederken gözlerinin içi parlıyor.Genelde her projenizin ardından ara verirdiniz ama yokluğunuzu hissetmezdik. Bu defa 2.5 yıl yok oldunuz. Biraz fazla olmadı mı?

Daha önce rol aldığım bir dizi dört senedir aralıksız tekrar ettiği için yokluğumu hissetmemiş olabilirsiniz. (Gülüyor) Ben genellikle bir dizim bittikten sonra ara veririm. Eşimin de iş durumu müsait olduğu için kendimizi yurtdışında bir yerde gezerken buluruz. Böylece hem kendimi hem de seyirciyi dinlendirmiş olurum. Sinema filmleri yaparım. 'Kül ve Ateş'in bitmesinin ardından da Amerika'ya gittik. Bir arkadaşımızın restoran açılışına katıldık. Ama ben orada hayatımın en büyük sürprizini aldım. Hamile olduğumu öğrendim.

Çok hızlı geçtiniz. Bu haberi nasıl aldınız?

Amerika'da İngilizce kursuna gidiyordum. Bir anda değişik bir ruh haline girdim. Devamlı ağlıyordum. O kadar mutsuzdum ki, sanki ömrümün son günlerini yaşıyor gibi hissediyordum. Eşim ne olduğuna anlam veremiyordu. Daha sonra göğüs bölgemde bir kitle fark ettim. Türkiye'deki doktorumu aradım. O da, "Sakın Amerika'da bir şey yapma ve hemen dön" dedi. Houston'daydık ve orada kanser konusunda çok deneyimli hastaneler vardı. Bir doktordan randevu aldık. O sırada Türkiye'deki doktorum aradı ve "Hemen gelme, bir süre bekleyelim" dedi. Daha sonra belirtiler değişmeye başladı, şüphelenip hamilelik testi yaptım ve sonuç pozitifti. Allah korusun, kanser mi oldum diye korkarken hamile olduğumu öğrendim. Hormon değişimleri nedeniyle kitle oluşabilirmiş. Ağlamalar hamileliktenmiş.

Peki, anne olmak istiyor muydunuz?

Hamile olduğumu öğrendiğimde önce şaşırdım, sonra korktum ve "Ben ne yapacağım" deyip ağlamaya başladım. Daha sonra farklı bir duyguya büründüm. Şimdi acaba bunun ötesi ne olur diye merak ediyorum. Şu an hissettiğim sevgiyle ilk doğduğunda hissettiğim arasında dağlar kadar fark var. Çığ gibi büyüyen bir sevgi.


BEBEĞİYLE TÜRKİYE'Yİ GEZECEK

Dizide neredeyse tüm Türkiye'yi gezeceksiniz. Bunu Ali'yle nasıl yapacaksınız?

Ben de çalışan annelerin çektiği sıkıntıları yaşıyorum. Şehir dışı işleri eğer iki gün sürerse Ali burada kalacak ve ben onu özleyeceğim. Ama işimiz uzarsa Ali benimle gelecek. Annesi benim ve Ali de bana uyum sağlayacaktır diye düşünüyorum. Zaten sosyal bir çocuk. İyi organize olursak altından kalkabilirim.

AKSİYON, POLİSİYE VE AŞK VAR

Neden 'Tek Başımıza' dediniz?

Ali kısmetiyle geldi. Çok iyi dizilerden teklifler aldım. Ama bu dizinin senaryosunu çok sevdim. Yapım şirketi, oyuncu kadrosu, bana teklif edilen karakter çok iyiydi. İkircikli rolleri severim. Hande karakteri güçlü, ayakları üzerinde duran biri gibi görünse de bambaşka biri olduğunu anlıyoruz. 'Tek Başımıza' iki kadının kaçış öyküsü.

Peki, neden 'Tek Başımıza'yı izleyelim?

Şiddet yarasına parmak basıyor. İki kadın Türkiye' nin neredeyse bütün illerine gidiyor. O sırada o iki kadını destekleyen kadın sorunları olacak. Seyredildikçe bu konu gündemde olacak, konuşulacak. Kadın dernekleri de bizi çok destekliyor. Bunun yanında iyi çekilmiş polisiye, aksiyon ve aşk da var. Çok şaşırtmacaya sahip. Bu dizide boş bir an yok.


Ahu Türkpençe, Başak Köklükaya, Tardu Flordun, Erkan Bektaş ve Ragıp Savaş'ın rol aldığı 'Tek Başımıza' 20 Kasım Pazar saat 20.00'de Star TV'de başlıyor.

  • Ahu Türkpençe
  • başak köklükaya
  • Erkan Bektaş
  • oya doğan
  • Ragıp Savaş
  • tardu flordun

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(43)
Kalan karakter : 2000