ECE SARUHAN/ HT MAGAZİN

Geçtiğimiz yaz sonunda, Bebek'te aşka dair bir röportaj yapmıştık çok sevdiğim Nilgün Belgün'ie... "Aşk deyince akiınıza ilk geien ne olUi yor?" diye sormuştum röportajdan önce kendisine. "Balonar... Çünkü aşk içimdeki çocuğa iyi geiiyor" diye yanıtiamıştı beni. Bebek Parkı'na elimde baioniaria gitmiş ve o baioniarı biriikte gökyüzüne bırakırken "Haydi aşk diieyeiim evrenden" demiştim Belgün'e... "Diiememize gerek yok, aşk zaten bizim içimizde! Sadece dışarıya çıkmak için en doğru zamanı bekiiyor" cevabını almıştım. Onu tanıyan herkes biiir; Nilgün Belgünün içi dışı birdir. İçindeki o gerçek aşka inancın dışa vurumunun adı Bekir Ün-lüataer oldu. Haberi duyduğumda kendi başıma gelmiş kadar mutlu oldum ve "Aşk nihayet yuvasında" diye mesaj attım Belgün'e. Teşekkür ederken, "Çift olarak bir tek gazete röportajı vereceğiz, o da sana" dedi. Birkaç JP gün sonra evinde buluştuk. Birbirlerine dokunmaya doyamayan, senelerdir tanışıyormuşçasına uyum yakalayan, hislerinin gerçekliği gözlerinden taşan bir çift vardı karşımda. Aşka inancımı geri verdiler bana. Röportajın sonunda girdim aralarına, kaldırdım ellerimi havaya, dua ettim Allah'a: "Böyle ışıl ışıl bir aşkın darısı hayata kalbiyle bakan herkesin başına..." Aylar önce Twitter aracılığıyla Belgünü benden isteyen hayranlarına, "Zordur almak benden kızı" diye seslenmiştim. Şimdi içim çok rahat, çünkü o hunu besleyen adamla buluşmuş durumda...

■ Günlerdir ilişkiniz hakkında yazılıp çiziliyor. Çoğunluk aranızdaki 23 yaş farktan dem vuruyor. Nilgün Hanım, geçen l erde "Her şeyi kabul ediyorum ama Bekir'i n kim olduğunu bilmeden, araştırmadan yazmaları onun sanatına büyük haksızlık" yazdınız Twitter'da... Nilgün Belgün: Çok üzüldüm Bekir'in 'çıtır sevgilim' olarak lanse edilmesine... O, Türk müziğinin gizii starlarından biri, gerçekten çok önemli bir sanatçı. Bu şekilde lanse edilmesi çok çirkin... "Acaba menajeri mi?" diye bile yazdılar...

Bilmeyenlere sizin kim olduğunuzu anlatarak başlayalım o zaman Bekir Bey...


Bekir Ünlüataer: Müzik hayatım Üsküdar Musiki Cemiyeti'yi e başladı. 1997'de birincilikle İTÜ Devlet Konservatuvarı'na girdim. Okurken TRT'nin açtığı ses yarışmasında Marmara bölge birincisi oldum. Sözleşmeli radyo sanatçısı olduktan sonra konseri başladı. 2000'lerin başında Ahmet Özhan ve Emel Sayın'i n sunduğu alaturka beste yarışmasında yine birinci oldum. Orada yıldızım pariadı. Geniş kitlelerce tanınmamsa Emel Sayın'ın sunduğu 'Mavi Boncuk' adiı programa katılmam ve ardından Beyaz Show'a çıkmamla oldu. Artık daha geniş kiti eiere bir şeyi yapmak isterken askerde Fatih Ahıskalı'ya tanıştım. Kendisi çok önem iyi bir müzisyen. Asker dönüşü birlikte Eşref Vakti diye bir grup kurduk. İlk CD'miz çok ses getirdi, ekim ayında ikinci CD'mizi çıkaracağız.

'EFENDİLİĞİNDEN ÇOK ETKİLENDİM'

■ Nilgün Hanım'la nasıl tanıştınız?

N.B.: Bizi buluşturan da Eşref Vakti oldu. Bir gün evde televizyon seyrederken Eşref Vakti'ni gördüm ve müziki erine bayıldım. Ertesi gün her yerde CD'yi aradım ama bulamadım. Beni önce yaptığı müzik etkiledi yani Bekir. Bir zaman sonra Mesut Yar beni doğum günü programına çağırdı. Aslında diğer konuk Emel Sayın'dı ama Emel gelemeyince onun yerine Eşref Vakti çıktı. Programdan önce "Onlardan birini çağırın bana, CD'lerini bulamıyorum" dedim. Sevgili Bekir elinde CD'yi e yanıma geldi ama hiç yüzüme bakmıyordu.

■ İlk görüşte etkilenmiş gibi anlatıyorsunuz...

N.B.: Eee, hoş adam. Özellikle efendiliiğinden çok etkilendim. Bana imzasız CD getirmiş, imza istedim, gitti imzasını getirdi. Programda da yan yana oturduk. Sonradan o programı iziedim de, Bekir'i beğendiğim an laşılmasın diye resmen öbür yanımdaki konuğun üzerine çıkmışım. (Kahkahalar) Program sonrasında beni Zarifi'deki programlarına davet ettiler. 2 kere kalabalık gruplarına gittim ve dostluğumuz başladı.

■ Bekir Bey, Twitter'a "Bir erkeğin hayatın içindeki duruşu yaşamını paylaştığı kadının durduğu yerle ilgilidir" yazmışsınız. Nasıl bir yerde duruyor Nilgün Belgün?

N.B.: Böyle laflar etme, kadın hayranların fazlalaşacak... (Kahkahalar)

B.Ü.: Fevka iade güzel bir yerde duruyor Nilgün, herkesin gönlüne taht kurmuş. Işık saçıyor herkese. Benim ufkumu genişletiyor duruşuyla. Hayata o kadar güzel bakıyor ki benim de bakışım değişti. İçimdeki cevherin farkına vardım onun sayesinde. Belki çok iddialı bir örnek ama Meviânâ ve Şems'te olduğu gibi ruhsal bir kavuşma yaşıyoruz.

■ Hiç çekinmediniz mi bu kadar ışıklı, bu kadar hayranı olan, güçlü bir kadınla birlikte olmaktan?

° N.B.: Biraz ürktü tabii ...

B.Ü.: Yapı olarak biraz ürkek bir adamım. Her şey plansız oldu. Nilgün'ün duruşundan hiç korkmadım ama insanların söyleyebileceklerinden çekindim. Nilgün mesleğinin zirvesinde ama ben daha çok yeniyim. Korktuğum başına geldi ama "Siz ne anlarsınız aşktan meşkten, çekin elinizi hayatımın üzerinden" dedim. Allah herkesin karşısına Nilgün Belgün'ü çıkarsın. O, hayatı çözmüş biri. Sayesinde özgüven kazandım, başkal arı için yaşanmayacağını bana Nilgün öğretti.

■ Siz ilk görüşmede neler hissettiniz Bekir Bey?

B.Ü.: Ben zaten Nilgün'ün pozitifiiğine hep hayrandım, onu hep hoş bulurdum ama bir gün bunları yaşayacağımız aklımın ucundan geçmezdi. Her şey birdenbire ve kendiliğinden oldu. Üstelik de benim aşka hiç vaktimin olmadığını düşündüğüm bir dönemde. Mutluluk kelebek gibi; sen koştukça kaçıyor, oturup bir yerde bekledin mi omzuna konuyor. Bizimki böyle oldu biraz. İyi de oldu. Ama maalesef insanlar bütün bunları bilmeden sadece aramızdaki yaş farkından bahsediyorlar. Ben yıllarımı müziğe verdim, kendim kazanan bir insanım. Sadece sayılarla gündeme gelmek insanı üzüyor.

N.B.: Yaş farkını yazıp duruyorlar. Oysa biz sayılarla değil duygularla ilgileniyoruz. Beni basamak olarak kullanacakmış! Bana ihtiyacımı var? Çok ucuz şeyler bunlar. Biz mayıs ayında tanıştık. Bir ay sürekli görüşüp, birbirimizi tanıdık. Kimse bizi yakalamadı, ben Twitter'dan açık açık yazdım ilişkimizi. Onun ruhu çok olgun, benimki çocuksu. Birbirimizi tamam i ı-yoruz, ayrı frekansta titreşiyoruz. Ruh iarımız çok iyi anlaşıyor. Bizi yaş ya da para gibi sayısal hesaplar ilgilendirmiyor. Kendi adıma ben yazılanlara gülüp geçtim ama Bekir çok üzüldü.

'ADAM GİBİ BİR ADAM BULDUM'

■ Şöhretin bedeliyle tanışmış oldunuz Bekir Bey...

B.Ü.: Evet ama sonra Nilgün'den aldığım güçle hayatımda bahar temizlği yaptım. Herkes önce kendine baksın! Güneş balçıkla sıvanmaz, bizden de yaştan başka malzeme çıkmaz! Şu ramazanda Allah tüm kötülerin kalplerini temiziesin! N.B.: Biz birbirimize yakıştığımızı düşünüyoruz, başkaları yakıştırmasa kaç yazar? Adam gibi bir adam buldum, mutluyum. Ruhunu şeytana satmış insanlara kulaklarımızı tıkadık.

"Kadın budur dedirtti"

■ Fiziksel olarak birbirinizde ilk etkilendiğiniz şey neydi?
N.B.: Ben Bekir'in endamına bayıldım.
B.Ü.: Ben de Nilgün'ün ağzına, dişlerine... Ben bir de özgüvenine hastayım. Muhabbeti, enerjisi, derinliği ve özgüveniyle bana "Kadın budur" dedirtti.
■ Meşhur kahkahasıyla aranız nasıl?
B.Ü.: O kahkaha 24 saat kulaklarımda çınlıyor. Koşa koşa gidiyorum Nil-gün'ün evine, o kahkahayı duymaya. O kadar güzel bir insan ki... İçinde bulunduğumuz piyasada insanların çoğu kötü, çok çirkin şeyler oluyor. Benim için o bataklığın içinde bir gül gibi Nilgün...
N.B.: Bekir'i n sayesinde artık daha sık kahkaha atıyorum. Gizli Cem Yılmaz, beni çok güldürüyor.
B.Ü.: Nilgün pası atıyor ben de golü. Bazen de tam tersi oluyor.
N.B.: Her gün birbirimize daha çok uyduğumuzu fark ediyoruz. Ortak yönümüz çok. Biz golü attık. Biz biriz, bize laf atanlar sıfır! (Kahkahalar)

‘Nilgün sayesinde içimdeki cevheri fark ettim’

■ Bekir Bey, Twitter'a "Bir erkeğin hayatın içindeki duruşu yaşamını paylaştığı kadının durduğu yerle ilgilidir" yazmışsınız. Nasıl bir yerde duruyor Nilgün Belgün?
N.B.: Böyle laflar etme, kadın hayran iarın fazlalaşacak... (Kahkahalar)
B.Ü.: Fevkalade güzel bir yerde duruyor Nilgün, herkesin gönlüne taht kurmuş. Işık saçıyor herkese. Benim ufkumu genişletiyor duruşuyla. Hayata o kadar güzel bakıyor ki benim de bakışım değişti. İçimdeki cevherin farkına vardım onun sayesinde. Belki çok iddialı bir örnek ama Meviânâ ve Şems'te olduğu gibi ruhsal bir kavuşma yaşıyoruz.
■ Hiç çekinmediniz mi bu kadar ışıklı, bu kadar hayranı olan, güçlü bir kadınla birlikte olmaktan?
N.B.: Biraz ürktü tabii ...
B.Ü.: Yapı olarak biraz ürkek bir adamım. Her şey plansız oldu. Nilgün'ün duruşundan hiç korkmadım ama insan iarın söyleyebileceki erinden çekindim. Nilgün mesleğinim zirvesinde ama ben daha çok yeniyim. Korktuğum başına geldi ama "Siz ne an iarsınız aşktan meşkten, çekin elinizi hayatımın üzerinden" dedim. Aliah herkesin karşısına Nilgün Belgün'ü çıkarsın. O, hayatı çözmüş biri. Sayesinde özgüven kazandım, başkaları için yaşanmayacağını bana Nilgün öğretti.

"Beni kızdırmasınlar basarım nikâhı!"

■ Nilgün Belgün'e bir şarkıyla seslenseniz hangi şarkı olurdu?
B.Ü.: Böyl e bir sürpriz hazırlıyordum, kısmet röportajaymış. Sözleri Leyla Saz'a ait olan 'Seni Sevda Çiçeğim'i söylerdim. (Başlıyor sözleri 'Seni sevda çiçeğim, tac-ı serim, bilemezsin ne kadar çok severim' diye akan şarkıyı söylemeye. Biz de mest olmuş dinliyoruz.)
N.B.: Şu sese bak Ece! Beni 2 Kasım'da başlayacak 'Nilgün Belgün-Aşk ve Komedi' adlı tek kişilik gösterime hazırlıyor Bekir. 7 şarkı söyieyece-ğim gösteride. Bir de biliyorsun dans tutkum var, birlikte dans kursuna da gideceğiz.
B.Ü.: 5 Eylül'de evleniyoruz. Onu da söyle hayatım. (Gülüyor)
N.B.: İyi de ben daha gel inl iğimi diktire-medim. (Kahkahalar)
■ Cidden evlilikten konuşuyor musunuz?
B.Ü.: Arada Nilgün istiyor ama ben duymazdan geliyorum. (Kahkahal ar)
N.B.: Hadi oradan! Asıl Bekir baskı yapıyor bana Ece! Şaka bir yana geçenl erde hakkımızda yazılanlara çok kızdı. "Kafamın tasını attırmasınl ar, basarım nikâhı" dedi. Hakkımızda konuşanlara duyurul ur! Kızım Oylum da aylar önce evlenirken ayakkabısının altına adımı yazmıştı, silinmişti. Ona göre... (Kahkahalar)
Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!
2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.