Türk pop müziğinin yeni sesleri arasında yer alan ve adı son günlerde Süper Kahraman adlı parça ile ön plana çıkan Fulin kimdir? İşte Fulin Şingirik hayatı...

FULİN ŞİNGİRİK KİMDİR?

Fulin Şingirik, 1 Ocak 1985 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ile henüz 5 yaşındayken gitar ve klavyede çalmaya başlamıştır.

Müzik öğreniminin yanında ek olarak bale dersleri de alan Fulin, Eğitim hayatını Adana Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde tamamlamıştır.

Ankara'da eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a gelmiş ve moda tasarım okumuştur. Kendisine ait bazı tasarımlar bulunmaktadır. Daha sonrasında yüksek lisans eğitim için İstanbul Tıp Fakültesi'nde Farmakoloji bölümünde okumaya başlamıştır.

Yüksek lisans yaparken bir yandan da sözler yazmış ve besteler oluşturmuştur. Müzik hayatı esnasında Emrah Karaduman ile tanışan Fulin, 2014'te "Firardayım" ve "İçinden Oku" adlı parçalar ile müzik dünyasına giriş yapmıştır.

2015 yılında "Keyf-i Halik" adıyla albümünü yayınlayarak tanınan bir isim olmuş ve dikkatleri üzerine çekmiştir. 2016 yılında yayınladığı "Süper Kahraman" adlı parça ile yıldızı parlamıştır.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000