ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Dün akşam yoğun bakıma alınan Akşam Gazetesi Yazarı Şakir Süter, hayatını kaybetti. Süter, akciğer kanseri tanısı ile 15 gündür tedavi altında olduğu Acıbadem Hastanesi’nde dün akşam yoğun bakım servisine alınmıştı. Ancak Süter dün gece saat 03.00'te hayatını kaybetti. Oğlu Barış Süter, gazeteci Süter’in Çapa Tıp Fakültesi’nde iki yıldır akciğer kanseri tedavisi gördüğünü son üç aydır da tedaviye Acıbadem Hastanesi’nde devam edildiğini söyledi.

Babasının yoğun bakıma kaldırılana dek hastane odasında çalışmayı sürdürdüğünü belirten Barış Süter dün şunları söyledi: “Piyasaya çıkacak kitabı ‘Fıkralar ve Fıkracılar’ üstünde çalışıyor. Kendisini, (Ben iyi bir haberciyim. Haberi soludum hep. Yani iyi bir haberci olarak yetiştirildim, yaptığım iş de haberleri değerlendirmek. Her zaman iyi oluyor mu? Elbette hayır. Ama bu benim mesleki, hatta tamamen hayat biçimim oldu, bu değişmez) diye tanımlayan babam, ezelden beri bir gazetecidir.” Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü’nde Süter’in tedavisini yürüten Prof. Dr. Adnan Aydıner'de dün akşam, “Kendisine uygulanabilecek tüm tedavileri uyguladık. Maalesef son üç aydır olumlu bir yanıt alamadık” şeklinde açıklama yaptı.

Süter'in hayatını kaybettiği Acıbadem Kozyatağı Hastanesi'ne ailesinin yanı sıra sevenleri de akın etti. Şakir Süter'in cenazesi çarşamba günü defnedilecek.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(14)
Kalan karakter : 2000