ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

3 Ayrı Ülkede Çekilen İlk Dizi!

Mahsun Kırmızıgül'ün hikayesini yazdığı ve genel yönetmenliğini üstlendiği yaklaşık 150 kişiden oluşan dev kadrosu bulunan ''Benim İçin Üzülme'' dizisinin çekimleri İngiltere'nin başkenti Londra'da, Gürcistan'ın turizm merkezi Batum'da, Türkiye'de ise İstanbul, Kars ve ilçesi Kağızman'da, Artvin ve ilçeleri Hopa ve Arhavi'de tüm hızıyla devam ediyor.Rana Cabbar, Ünal Silver, Beyazıd Gülercan, Necmeddin Çobanoğlu, Sacide Taşaner ve Rüçhan Çalışkur gibi usta oyuncuların yanı sıra Fulya Zenginer, Öykü Çelik, Selin Şekerci, Tansel Öngel gibi birçok oyuncular da bulunuyor.

Herkes konuşacak!

Yapımcı Murat Tokat, "Dizi yayına girdiğinde, herkes bu diziyi konuşacak. Mahsun ekibi ile yine harikalar yaratıyor. Dizi değil, her bölümü sinema filmi gibi çekiliyor." dedi.

Gerçek yaşam hikayesinden yola çıkılarak yazılan ve Genel Hikayesi Mahsun Kırmızıgül'e ait olan ''Benim İçin Üzülme'' dizisinin mekanları da Karadeniz'in mimarisini yansıtan ev özellikleri ile birebir olarak hazırlandı.

Diğerlerinden çok farklı

Bugüne kadar Temel, Dursun, Fadime gibi Karadenizlilere özgü komik karakterlerin öne çıkarıldığı dizilerin hayata geçirildiği televizyon sektöründe ilk kez Karadenizlilerin gerçek yaşamlarını, aşklarını, acılarını, mutluluklarını ve hüzünlerini anlatacak olan dizi, çok yakında ekranlara gelecek. 4 kişilik özel dil hocasının kontrolü altındaki Karadeniz lehçelerine, Mahsun Kırmızıgül büyük önem veriyor. Hocaların dil ve lehçe kontrolünde ve bölge halkının verdiği büyük destekle çekimlerine devam eden ekip yayın gününü bekliyor.

Birbirinden farklı hikayeleri, güçlü ve renkli karakterleriyle, apayrı coğrafyalarda, farklı dillerde anlatan; İstanbul’ dan Batum’ a, Kars’ tan Artvin Hopa’ ya kadar uzanan bir aşk masalı“BENİM İÇİN ÜZÜLME” yüreğinize dokunacak.

Karadeniz’ in iki köklü ailesinin oğulları kankardeşler Niyazi ve Harun, babasıyla birlikte Karadeniz’e mevsimlik işçi olarak gelmiş olan dünyalar güzeli doğulu kız, Buke’ ye aşık olurlar... Bu aşk, iki aileyi de sonu gelmez acılara sürükleyecek, geri dönülmez bir çatışmanın fitilini ateşleyecektir. Diğer yandan, Avcıoğlu ailesinin yıllardır evinden uzak kalan başarılı, zeki ve yakışıklı oğlu Sinan, onu öz oğlu gibi seven maden kralı ŞahinYılmaz’ın genç ve güzel eşi Kılıçoğlu’larından Bahar’la tanışacaktır... Şahin’in işlerinin başına geçirmek istediği Sinan ve karısı Bahar’ı; iki ailenin aklına bile getirmek istemeyeceği çok farklı bir gelecek bekliyordur. Ayrıca dedesinin baskılarına boyun eğmeyip Batum’da bale eğitimi almak isteyen Birgül ile her şeye rağmen hayata tutunmaya çalışan zihinsel özürlü abisi Orhan, hayalleri için önlerine çıkan tüm engelleri aşmaya çalışacak ve sonuna kadar mücadele edeceklerdir.

  • benim için üzülme
  • Mahsun Kırmızıgül

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 02 Kasım 2012 Cuma 15:50
    Yahu mahsunun atv de dizisi vardı ne oldu
Kalan karakter : 2000