KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

TEOG

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır.

TEOG sınavında, Türkçe, matematik, fen bilimleri, yabancı dil, din kültürüve ahlak bilgisi ve T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerinin öğretim programlarında yer alan kazanımlarını öğrencilerin elde etme seviyesinin ölçülmesi amacıyla çoktan seçmeli soruların yer alacağı ortak sınavlar uygulanır.

Ortak sınavlarda alınan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazılı puanı olarak e-Okul Sistemi’ne girilir ve yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilir.

Her dönem yapılan ortak sınavlar sonucunda derslerin AOSP puanları; Türkçe, matematik, fen bilimleri dersleri için dört; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri için iki katsayısı ile o dersin puanı çarpılarak hesaplanır.

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf AOSP’si toplanacak, elde edilen toplam puan ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alımında kullanılan “ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan” hesaplanır.

Teog Haberleri

 • TEOG ikinci oturumu sona erdi

  Gündem, 27 Nisan 2017

  TEOG ikinci oturumu sona erdi

  Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı TEOG'un ikinci oturumu saat 09:00'da başladı. Öğrenciler bugün Fen Bilimleri, Yabancı Dil ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sınavlara girdi ve TEOG'un ikinci oturumu da tamamlandı.

 • TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı TEOG, 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak sınavlarla tamamlanacak. Peki TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • İşte öğrencilerden TEOG yorumları

  Gündem, 26 Nisan 2017

  İşte öğrencilerden TEOG yorumları

  TEOG'un birinci gün oturumu bugün yapılan sınavlarla tamamlandı. Öğrenciler şimdi de yarın yapılacak sınavlara katılacak. İşte sosyal medya sitesi Twitter üzerinden öğrencilerin yaptığı TEOG yorumları...

  EBA sistemi nedir?

  Gündem, 26 Nisan 2017

  EBA sistemi nedir?

  2012 yılından beri eğitimde büyük yenilikler sağlayan EBA, öğrenciler tarafından merak edilerden konulardan birisi. Peki EBA nedir, EBA giriş nasıl yapılır?

  TEOG birinci gün oturumu tamamlandı

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG birinci gün oturumu tamamlandı

  Saat 09:00'da başlayan TEOG'a milyonlarca öğrenci katılım sağlıyor. Birinci gün oturumu tamamlanan TEOG'a yarın Fen Bilimleri, Yabancı Dil ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin sınavlarıyla devam edilecek.

 • TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

  8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan 2. dönem TEOG sınavı 27 Nisan'da tamamlanacak. Peki 2017 TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

 • TEOG soru ve cevapları yayınlandı!

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG soru ve cevapları yayınlandı!

  MEB tarafından gerçekleştirilen 2. dönem TEOG sınavı bugün tamamlandı. Öğrencilerin soru ve cevapları bekleyişine son veren MEB, TEOG soru ve cevaplarını yayınladı. İşte TEOG soru ve cevapları!

 • TEOG saat kaçta başlayacak?

  Gündem, 25 Nisan 2017

  TEOG saat kaçta başlayacak?

  8. sınıf öğrencileri 2. dönem TEOG sınavının ikinci oturumuna yarın girecek. Peki TEOG sınavı saat kaçta başlayacak?

  Eğitime "TEOG" arası

  Gündem, 24 Nisan 2017

  Eğitime "TEOG" arası

  26 Nisan ve 27 Nisan tarihlerinde yapılacak TEOG'a girmeyecek olan 8. sınıf dışı öğrenciler, "28 Nisan Cuma okullar tatil mi?" diye merak ediyor. İşte merak edilen sorunun yanıtı...

  TEOG için son günler!

  Gündem, 22 Nisan 2017

  TEOG için son günler!

  Binlerce öğrencinin katılacağı ve lise eğitimi için oldukça önemli bir sınav olan TEOG'un 2. dönem sınavı için günler sayılıyor. Peki TEOG ne zaman, saat kaçta?

 • TEOG için geri sayım!

  Gündem, 18 Nisan 2017

  TEOG için geri sayım!

  Binlerce öğrencinin lise yerleşimlerinin yapılması için düzenlenen TEOG'un 2. dönem sınavlarına sayılı günler kaldı. Peki TEOG 2. dönem sınavı ne zaman?

 • TEOG'a kısa bir süre kaldı

  Gündem, 10 Nisan 2017

  TEOG'a kısa bir süre kaldı

  TEOG'un 2. dönem sınavları yaklaşıyor. Peki 2017 TEOG 2. dönem sınavı ne zaman? İşte 2. dönem TEOG sınavı hakkında tüm detaylar...

 • Öğrenciler TEOG'u bekliyor!

  Gündem, 14 Mart 2017

  Öğrenciler TEOG'u bekliyor!

  2017 TEOG için öğrenciler çalışmalarını sürdürüyor. Peki milyonlarca öğrencinin katılım sağlayacağı TEOG ne zaman?

  TEOG ikinci dönem sınavı ne zaman?

  Gündem, 03 Mart 2017

  TEOG ikinci dönem sınavı ne zaman?

  Lise öğretimine geçiş için katılım sağlanan TEOG sınavı, bu yıl da binlerce öğrencinin katılımıyla yapılacak. Peki 2017 TEOG 2. dönem sınavı ne zaman?

  TEOG sınav sonuçları açıklandı!

  Gündem, 03 Ocak 2017

  TEOG sınav sonuçları açıklandı!

  MEB tarafından 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen 1. dönem TEOG sonuçları açıklandı

 • TEOG'da mazeret sınavının ikinci oturumu başladı

  Gündem, 18 Aralık 2016

  TEOG'da mazeret sınavının ikinci oturumu başladı

  TEOG sistemi kapsamındaki birinci dönem ortak sınavına katılamayan öğrenciler, mazeret sınavlarının ikinci gününde fen bilimleri, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinin sınavlarına girecek

 • TEOG ne zaman açıklanacak? MEB'den açıklama!

  Gündem, 29 Kasım 2016

  TEOG ne zaman açıklanacak? MEB'den açıklama!

  MEB tarafında 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sonuçlarını öğrenciler sabırsızlıkla bekliyor. Peki TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • Veliler TEOG'da 2 soru iptal edilsin diyor

  Gündem, 26 Kasım 2016

  Veliler TEOG'da 2 soru iptal edilsin diyor

  Yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin girdiği TEOG sınavlarının ardından hatalı soru tartışması da başladı. Veliler Türkçe’den ‘unutmak’, Matematik’ten de ‘müfredat dışı’ diye bir sorunun iptalini istiyor

  TEOG soru ve cevapları açıklandı!

  Gündem, 25 Kasım 2016

  TEOG soru ve cevapları açıklandı!

  MEB tarafından 23-24 Kasım'da gerçekleştirilen 2016 TEOG ilk dönem ortak sınav soruları ve cevapları açıklandı. Öğrenciler, soru ve cevaplara Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden erişebilecek