KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

TEOG

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır.

TEOG sınavında, Türkçe, matematik, fen bilimleri, yabancı dil, din kültürüve ahlak bilgisi ve T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerinin öğretim programlarında yer alan kazanımlarını öğrencilerin elde etme seviyesinin ölçülmesi amacıyla çoktan seçmeli soruların yer alacağı ortak sınavlar uygulanır.

Ortak sınavlarda alınan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazılı puanı olarak e-Okul Sistemi’ne girilir ve yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilir.

Her dönem yapılan ortak sınavlar sonucunda derslerin AOSP puanları; Türkçe, matematik, fen bilimleri dersleri için dört; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri için iki katsayısı ile o dersin puanı çarpılarak hesaplanır.

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf AOSP’si toplanacak, elde edilen toplam puan ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alımında kullanılan “ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan” hesaplanır.

Teog Haberleri

 • Varto'dan çıkan umut! Yüzde 100 çocuklar!

  Gündem, 23 Mayıs 2017

  Varto'dan çıkan umut! Yüzde 100 çocuklar!

  26-27 Nisan’da gerçekleşen TEOG sınavının 2. Dönem sınav sorularını tam yaptığı açıklanan öğrenciler arasında Muş Vartolu Eda Beytaş’ın yanı sıra 6 Vartolu öğrenci daha var

 • TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 23 Mayıs 2017

  TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  TEOG sınavı sonrasında öğrenciler heyecanla TEOG sonuçlarını beklemeye başladı. Peki TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte TEOG hakkında tüm detaylar...

 • TEOG sonuçları için bekleyiş sürüyor

  Gündem, 08 Mayıs 2017

  TEOG sonuçları için bekleyiş sürüyor

  Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı TEOG sınavında öğrenciler sorulara doğru yanıt vermek için çabaladı. Peki 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Muşlu çoban kızlar TEOG birincileri arasına girdi

  Yaşam, 07 Mayıs 2017

  Muşlu çoban kızlar TEOG birincileri arasına girdi

  Muş'ta okuldan arta kalan zamanlarda çobanlık yapan iki kız öğrenci, TEOG'da Türkiye birincileri arasına girdi

  TEOG sonuçları için heyecanlı bekleyiş

  Gündem, 01 Mayıs 2017

  TEOG sonuçları için heyecanlı bekleyiş

  26-27 Nisan'da milyonlarca ortaokul 8. sınıf öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen TEOG sonrasında TEOG sınav sonuçları için bekleyiş başladı...

 • TEOG ikinci oturumu sona erdi

  Gündem, 27 Nisan 2017

  TEOG ikinci oturumu sona erdi

  Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı TEOG'un ikinci oturumu saat 09:00'da başladı. Öğrenciler bugün Fen Bilimleri, Yabancı Dil ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sınavlara girdi ve TEOG'un ikinci oturumu da tamamlandı.

 • TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı TEOG, 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak sınavlarla tamamlanacak. Peki TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • İşte öğrencilerden TEOG yorumları

  Gündem, 26 Nisan 2017

  İşte öğrencilerden TEOG yorumları

  TEOG'un birinci gün oturumu bugün yapılan sınavlarla tamamlandı. Öğrenciler şimdi de yarın yapılacak sınavlara katılacak. İşte sosyal medya sitesi Twitter üzerinden öğrencilerin yaptığı TEOG yorumları...

  EBA sistemi nedir?

  Gündem, 26 Nisan 2017

  EBA sistemi nedir?

  2012 yılından beri eğitimde büyük yenilikler sağlayan EBA, öğrenciler tarafından merak edilerden konulardan birisi. Peki EBA nedir, EBA giriş nasıl yapılır?

  TEOG birinci gün oturumu tamamlandı

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG birinci gün oturumu tamamlandı

  Saat 09:00'da başlayan TEOG'a milyonlarca öğrenci katılım sağlıyor. Birinci gün oturumu tamamlanan TEOG'a yarın Fen Bilimleri, Yabancı Dil ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin sınavlarıyla devam edilecek.

 • TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

  8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan 2. dönem TEOG sınavı 27 Nisan'da tamamlanacak. Peki 2017 TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

 • TEOG soru ve cevapları yayınlandı!

  Gündem, 26 Nisan 2017

  TEOG soru ve cevapları yayınlandı!

  MEB tarafından gerçekleştirilen 2. dönem TEOG sınavı bugün tamamlandı. Öğrencilerin soru ve cevapları bekleyişine son veren MEB, TEOG soru ve cevaplarını yayınladı. İşte TEOG soru ve cevapları!

 • TEOG saat kaçta başlayacak?

  Gündem, 25 Nisan 2017

  TEOG saat kaçta başlayacak?

  8. sınıf öğrencileri 2. dönem TEOG sınavının ikinci oturumuna yarın girecek. Peki TEOG sınavı saat kaçta başlayacak?

  Eğitime "TEOG" arası

  Gündem, 24 Nisan 2017

  Eğitime "TEOG" arası

  26 Nisan ve 27 Nisan tarihlerinde yapılacak TEOG'a girmeyecek olan 8. sınıf dışı öğrenciler, "28 Nisan Cuma okullar tatil mi?" diye merak ediyor. İşte merak edilen sorunun yanıtı...

  TEOG için son günler!

  Gündem, 22 Nisan 2017

  TEOG için son günler!

  Binlerce öğrencinin katılacağı ve lise eğitimi için oldukça önemli bir sınav olan TEOG'un 2. dönem sınavı için günler sayılıyor. Peki TEOG ne zaman, saat kaçta?

 • TEOG için geri sayım!

  Gündem, 18 Nisan 2017

  TEOG için geri sayım!

  Binlerce öğrencinin lise yerleşimlerinin yapılması için düzenlenen TEOG'un 2. dönem sınavlarına sayılı günler kaldı. Peki TEOG 2. dönem sınavı ne zaman?

 • TEOG'a kısa bir süre kaldı

  Gündem, 10 Nisan 2017

  TEOG'a kısa bir süre kaldı

  TEOG'un 2. dönem sınavları yaklaşıyor. Peki 2017 TEOG 2. dönem sınavı ne zaman? İşte 2. dönem TEOG sınavı hakkında tüm detaylar...

 • Öğrenciler TEOG'u bekliyor!

  Gündem, 14 Mart 2017

  Öğrenciler TEOG'u bekliyor!

  2017 TEOG için öğrenciler çalışmalarını sürdürüyor. Peki milyonlarca öğrencinin katılım sağlayacağı TEOG ne zaman?

  TEOG ikinci dönem sınavı ne zaman?

  Gündem, 03 Mart 2017

  TEOG ikinci dönem sınavı ne zaman?

  Lise öğretimine geçiş için katılım sağlanan TEOG sınavı, bu yıl da binlerce öğrencinin katılımıyla yapılacak. Peki 2017 TEOG 2. dönem sınavı ne zaman?