ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
CHP'nin 'çarşaf açılımı' ile ilgili yapılan eleştirilere "Hassasiyetlerimiz değişmedi" diyen Baykal, "O çarşaflılar diğerlerinden farklı. Onlar kızlarını çarşafa sokmak istemiyor. Onlar masumane örtülü" dedi..

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, başörtülü ve çarşaflı kişilerin partiye katılımı konusunda, ''Bu katılımlar CHP çizgisinde bir kırılma anlamına gelmez'' dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu'nda konuşan Baykal şu mesajları verdi:

* Türkiye'nin gerçeği bu insanlar. AKP'nin uygulamalarından, politikalarından rahatsızlar. Onlar "Bu kimliğimizle bizi kabul edin, bizi dışlamayın ne olur" diyor. Onlar, siyaseti dine alet eden çarşaflılar gibi, herkesi kendilerine benzetmeye çalışmıyorlar. Masumane şekilde örtünmüşler.

* Bu insanlar bizim yolsuzluk, yoksulluk mücadelemizin yanı sıra, laiklikle ilgili düşüncelerimizi de biliyorlar. Bunu bilerek, içlerine sindirerek geldiler. Bizim değerlerimizle bir sorunları yok.

 * Biz bu işi bir açılım olsun, oy alalım diye yapmadık. Biz Türkiye partisiyiz. Vatandaşlar arasında ayrım yapamayız. Bu girişime ve görüntüye partimizin içinde de karşı çıkanlar olabilir. Onların söyledikleri partimizin politikası olamaz.

AJANSLAR

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(195)
Kalan karakter : 2000