ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

AKP Adıyaman Milletvekili Meclis İdare Amiri Hüsrev Kutlu’dan, Ankara’da yaşanan kuraklıkla ilgili ilginç bir yorum geldi

MECLİS muhalefet kulisindeki mareşal üniformalı Atatürk portresinin yer aldığı halı tablonun kaldırılmasını isteyerek, 22. döneme damgasını vuran AKP Adıyaman Milletvekili Meclis İdare Amiri Hüsrev Kutlu’dan, Ankara’da yaşanan kuraklıkla ilgili ilginç bir yorum geldi. Önceki gün odasında bir grup vatandaş ve gazeteciyle sohbet eden Kutlu, bir vatandaşın, “Ankara’da bazı semtlerde halk arasında bir söylenti yayılmış, Başkent’teki susuzluğun ve yağmur yağmamasının nedeni Sezer’miş” demesi üzerine, esprili bir üslupla kendisinin de kuraklığın “uğursuz biri yüzünden yaşandığını düşündüğünü” söyledi. İsim vermeden Sezer’e gönderme yapan Kutlu, “Bence Ankara’da yağmur görev süresi bitip de hala bu görevde oturan bir kişi olduğu için yağmıyor” dedi. Kutlu, 28 Ağustos’ta sonuçlanması beklenen 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gönderme yaparak, “Bunun böyle olup olmadığını zaman gösterecek, yakında göreceğiz” dedi.

Atatürk portresi arıyor

Ayrıca Hüsrev Kutlu’nun TBMM İdare Amiri olarak kullandığı makam odasında, diğer divan üyelerinin aksine Atatürk fotoğrafının yer almaması da dikkat çekti. Kutlu bunun nedenini şöyle açıkladı: “Benden önce bu odayı idare amiri ANAP’lı Dursun Akdemir kullanıyordu. Kendisi taşınırken, parti grubuna zimmetli olduğu için fotoğrafı da alıp götürmüş. Arkadaşları hemen uyardım, ’Makamımda bu fotoğrafın olmaması olay yaratır’deyip, bir fotoğraf bulunmasını istedim. Arkadaşlar şimdi odaya asacağım bir Atatürk resmi arıyorlar.”

VATAN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(123)
Kalan karakter : 2000