SAĞLIK HABERLERİ

26 MART 2017
SAĞLIK

Beynindeki hasara aldırmayan Hande Aysal azmiyle engelini yendi

03 Ekim 2016 Pazartesi, 14:39:54

Beynindeki hasar yüzünden vücudunun sağ eli ve sağ ayağını kullanamayan 20 yaşındaki Hande Aysal, azmiyle engelini yenerek, üniversiteli oldu

 • 1
  1 | 11

  Özel bir eğitim merkezindeki tedaviyle ayakta durabilen ve öz güvenini kazanan genç kız, tedavi sırasında stajını sürdürdü ve özel ders alıp üniversiteye hazırlandı. Mücadeleyi bırakmayan Hande, bir üniversitede Lojistik Bölümü'nü kazandı. 

 • 2
  2 | 11

  İzmirli Hande Aysal, bebekliğinde geçirdiği bir beyin ameliyatı sonrasında bir engelli olarak yaşamını sürdürdü. Vücudunun sağ tarafı tutmayan Hande, hayattan hiç kopmadı. Fiziki tüm engellere rağmen Altay Ticaret Meslek Lisesi'ni başarıyla tamamlayan genç kızın hayalinde üniversite vardı. Bir yandan hafta iki gün Bayraklı'da fizik tedavi gören Hande, aynı zamanda staj yapıyor ve üniversiteye hazırlık özel dersleri alıyordu. Yoğun ve yorucu bir dönem geçiren genç kız, hiç bir zaman pes etmeyerek, çalışmalarını sürdürdü.

 • 3
  3 | 11

  Fizik tedavi çalışmalarını yürüten Fizyoterapist Emrah Boztaş, Hande ile 2015 yılının Mayıs ayında tanıştıklarını, o günden bu güne uygulanan Fizyoterapinin Hande'nin hayatına büyük katkı sağladığını aktardı. Emrah Boztaş, "Hande daha önce 1-2 ay fizyoterapi görmeyi denemiş. Fakat bazı sebeplerle yarım bırakmış. Bir daha hiç fizik tedaviye gitmemiş. Gördüğü fizik tedavi sayesinde öz güveni yerine geldi. Artık sosyal hayatında başkasının yardımına ihtiyaç duymadan tüm işlerini yapabiliyor" dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300