SAĞLIK HABERLERİ

28 NİSAN 2017
  • DİĞER

Dünyanın önde gelen beyin ve sinir cerrahlarının üye olduğu World Academy Neurological Surgery (WANS) bu alanda dünya çapında eğitimlerin verildiği ve politikaların belirlendiği seçkin bir kurum olarak biliniyor. Daha önce kurumun kuruluşunda yer alan ve kurumun Genel Sekreterliği görevinde bulunan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, Akademi Başkanlığına seçilen ilk Türk beyin cerrahı oldu. Bu yıl Atina’da gerçekleşen toplantıda başkan seçilen Prof. Dr. Necmettin Pamir, yeni görevinin Türkiye’deki beyin cerrahisi adına sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, kısa süre önce de nöroşirürji alanında üstün hizmet ve katkılarından dolayı Avrupa-Asya Nöroşirürji Akademisi (Academia Eurasiana Neurochirurgica) tarafından Altın Madalya ödülüne layık görülmüştü.“BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ŞEREF”

Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, dünya beyin cerrahisinin gelişimine başarılı katkılarını yeni göreviyle taçlandırdı. Dünya Nörolojik Cerrahi Akademisi’ne ilk Türk başkan olarak seçilmesinden çok büyük mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. M. Necmettin Pamir “Benim için çok büyük bir şeref. Çok sevindirici ve gurur verici” diye konuştu.

BAŞARININ TEK ŞARTI; ÇALIŞMAK! 

Gençlere çok çalışmaları, meraklı olmaları, düşünmeleri ve evrensel bilgiye katkıda bulunmaları mesajı veren Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, kendisinin de çalışmaktan beslendiğini, başarısını çok çalışmasına borçlu olduğunu belirterek “Çalışmaktan başka bir şey yok. Başarı kendiliğinden geliyor” dedi.

Necmettin Pamir kimdir?
Bir dönem Türk Nöroşirürji Derneği Başkanlığı’nı yürüten, Amerikan, Alman ve Dünya Nöroşirürji Akademilerinde üyeliği bulunan, 17 ulusal ve uluslararası derneğin üyesi olan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir’in nöroşirürji üzerine 200’ün üzerinde uluslararası, 100’den fazla ulusal dergilerde yayınlanmış çalışması bulunuyor. Bugüne dek 175 uluslararası ve 385 ulusal kongre bildirisi ile 35 uluslararası ve 57 ulusal konferansa katılımda bulunan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, dünyanın sayılı beyin cerrahlarının arasına alındığı Amerikan Beyin Cerrahi Akademisi’nde de görev aldı. 1953 doğumlu olan Prof. Dr. M. Necmettin Pamir, American Academy'e Prof. Dr. Gazi Yaşargil’den sonra girebilen ikinci Türk beyin cerrahı olurken, dünyanın sayılı akademik beyin cerrahisi topluluğu olan ve Avrupa ve Asya’dan 50’şer aktif üyesi bulunan, bir dönem de Genel Sekreterlik ve Başkanlığını yaptığı Avrupa-Asya Nöroşirürji Akademisi’nin (Academia Eurasiana Neurochirurgica) 1984’ten beri verilen 5. Altın Madalyasının da sahibi olmuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
İleri yaşta olan yumurtalık kanserine dikkat!
Yanlışlıkla bile yutmayın! Bakın diş macunu midede ne hale geliyor...
Meyve porsiyonu ne olmalı?
Hipertiroidi nedir? İşte hipertiroidinin belirtileri...
Ölüm nedeni istatistikleri açıklandı!
Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?